[Tylko u nas] Rzymkowski o wypowiedziach „Margot”: wulgarne występy lumpa z tęczą na czole

To człowiek, który nienawidzi swojej rodziny, nienawidzi Polski, gardzi wartościami katolickimi, które dla większości Polaków są bardzo ważne. To po prostu postać oburzająca - mówi dla portalu tysol.pl Tomasz Rzymkowski, poseł PiS mówiąc o Michale Sz. o pseudonimie "Margot".
 [Tylko u nas] Rzymkowski o wypowiedziach „Margot”: wulgarne występy lumpa z tęczą na czole
/ YT print screen/MichałSzymanderski-Pastryk

Aktywista Michał Sz., który przedstawia się jako Margot wyszedł z aresztu i już bryluje wręcz jako gwiazda w niektórych mediach i udziela skandalicznych i wulgarnych wywiadów.

Przypomnijmy, że m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski po zatrzymaniach aktywistów LGBT porównywał sytuację w Polsce do tej na Białorusi. Z kolei posłanka KO Urszula Zielińska mówiła o „nadużywaniu środków przymusu bezpośredniego” przez policję.

- Zatrważające, że tak prymitywna postać stała się dla wielu gwiazdą. Słuchałem wywiadu Margot w Radiu Zet – przetrwałem tylko część radiową, to była uderzające dawka prymitywizmu, wulgaryzmu i wszelkiej maści patologii – mówi w rozmowie z portalem tysol.pl Tomasz Rzymkowski.

Poseł PiS podkreślił, że czuł się wręcz zgorszony słuchając wypowiedzi „Margot”.

- Polecam tę rozmowę tym wszystkim, którzy wstawiali się za tym bandytą – nadmienił.

- Podsumowałbym to krótko – wulgarne występy lumpa z tęczą na czole. To człowiek, który nienawidzi swojej rodziny, nienawidzi Polski, gardzi wartościami katolickimi, które dla większości Polaków są bardzo ważne. To po prostu postać oburzająca – podsumował.

Prokuratura postawiła Michałowi Sz., pseudonim Margot zarzuty udziału w zbiegowisku, brutalnego zaatakowania działacza fundacji pro-life oraz niszczenia mienia należącego do fundacji. Chodzi o zdarzenia z 27 czerwca tego roku. Taki czyn zagrożony jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności. W połowie lipca, zgodnie z decyzją sądu wobec Sz. zastosowano policyjny dozór i poręczenie w kwocie 7 tys. zł. Na początku sierpnia uwzględniając zażalenie prokuratury, sąd zastosował dwumiesięczny areszt tymczasowy. Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił to postanowienie. Michał Sz. wyszedł na wolność. Na profilu jego kolektywu „Stop bzdurom” pojawiło się zdjęcie Margot wykonującego wulgarny gest, opatrzone podpisem „Polsko h*** przestań Margot aresztować (…) Koledzy z więzienia kazali przekazać, że Ziobro jest jeb*** ch***”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe