[WIDEO] „Panie Rafale może zbyt duże ozonowanie?”. Zatrważające nagrania z brzegu Wisły

TVP Info opublikowało nagrania z brzegu Wisły w Łomiankach. Widok jest zatrważający. Setki śniętych ryb i śmierdząca zawiesina - to wszystko dzieje się kilka kilometrów od zrzutu ścieków w Warszawie.
 [WIDEO] „Panie Rafale może zbyt duże ozonowanie?”. Zatrważające nagrania z brzegu Wisły
/ TVP INFO


– Widok jest makabryczny. Jestem poruszony, wręcz wkurzony mocno – mówi reporterom TVP Info wędkarz z Łomianek Edward Łuszczewski.

Inni mieszkańcy nadwiślańskich miejscowości komentują to podobnie: – Jestem po prostu przerażony tym wszystkim, tymi ściekami, a szczególnie, że tama zatrzymuje te ścieki.

 

 


Do awarii rurociągu przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" doszło w sobotę 29 sierpnia. W jej efekcie nieczystości – poddane ozonowaniu i oczyszczane mechanicznie – są zrzucane do Wisły. Obecnie na obu brzegach Wisły, w okolicy mostu Marii Skłodowskiej-Curie, kontynuowane są prace przygotowawcze do budowy tymczasowego rurociągu, którym popłyną nieczystości z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka.

Poprzednia awaria układu przesyłowego doprowadzającego ścieki do oczyszczalni "Czajka" miała miejsce rok temu. W jej efekcie nieczystości także były zrzucane do Wisły.

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe