"Będziemy ozonować polityczne ścieki". Trzaskowski odpowiada na stronę z licznikiem ścieków

Politycy Prawa i Sprawiedliwości uruchomili stronę RuchTrzaskowskiego.pl, na której znajduje się licznik pokazujący ile ścieków dostaje się do Wisły w wyniku drugiej już w ostatnim czasie awarii oczyszczalni ścieków "Czajka", która mocno utrudniła i przesunęła w czasie start "ruchu społecznego" Rafała Trzaskowskiego.
/ Screen YouTube

- Kiedy PiS uruchomił stronę z licznikiem ścieków, które w ostatnich dniach zmuszeni jesteśmy kierować do Wisły - sugerując, że to strona mojego nowego ruchu - dostałem tysiąc pomysłów w jaki sposób na to odpowiedzieć. Najmocniejszy z nich zakładał uruchomienie strony, na której pokazalibyśmy licznik ze ściekami, które lały się do Wisły w trakcie kadencji Lecha Kaczyńskiego. Nawet wyliczono mi ile litrów ścieków wpłynęło do Wisły w tym czasie.

(...)

Nie chcemy brać udziału w politycznej wojnie na ścieki. Naszym celem jest raczej przygotowanie procesu, który porównać można do procesu ich ozonowania. Chcemy pokazać, że nie jesteśmy skazani na wojnę w stylu, który zaprezentował ostatnio (i prezentuje od dawna) PiS. Polska polityka może być inna. Gdybym w to nie wierzył, właśnie ogłaszałbym start strony z licznikiem ścieków Lecha Kaczyńskiego, a nie start nowego ruchu.

- pisze między innymi Trzaskowski


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe