Ruszyła budowa mostu pontonowego na Wiśle. Błaszczak: koszty będą niższe niż strefa relaksu

W przypadku budowy mostu pontonowego na Wiśle Wojsko Polskie pobiera zwrot kosztów bezpośrednich; będą niższe niż strefa relaksu stworzona przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego na pl. Bankowym - poinformował we wtorek szef MON Mariusz Błaszczak w Warszawie.
 Ruszyła budowa mostu pontonowego na Wiśle. Błaszczak: koszty będą niższe niż strefa relaksu
/ PAP/Tomasz Gzell

We wtorek wojsko rozpoczęło budowę przeprawy na Wiśle, która będzie podtrzymywać alternatywny rurociąg odprowadzający ścieki do warszawskiej oczyszczalni "Czajka". Montaż przeprawy potrwa do czwartku.

Jak poinformował Błaszczak podczas konferencji prasowej, w budowie mostu pontonowego uczestniczą dwie jednostki wojskowe - 2. Pułk Inżynieryjny z Inowrocławia i 2. Pułk Saperów z Kazunia.

Szef MON zaznaczył, że "jeśli chodzi o koszty budowy mostu co do zasady Wojsko Polskie w sytuacjach niespodziewanych oczywiście nie oczekuje zwrotu kosztów, ale w przypadku Warszawy mamy sytuację, która była spodziewana, wynika ze zlekceważenia obowiązków prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, a więc nie jest to katastrofa, zdarzenie, którego można było się nie spodziewać".

"Jeśli mamy do czynienia z taką sytuacją, Wojsko Polskie pobiera zwrot kosztów bezpośrednich. W przypadku budowy tej przeprawy w tym roku te kwoty będą niższe niż strefa relaksu, stworzona przez prezydenta Trzaskowskiego na pl. Bankowym, i niższe niż dotacje dla organizacji pozarządowych, które zajmują się ideologią równościową".

Do awarii rurociągu przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" doszło w sobotę 29 sierpnia. W efekcie jest prowadzony awaryjny zrzut ścieków do Wisły.

/k

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe