Sasin: Jarosław Gowin wróci do rządu

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że Jarosław Gowin wróci do rządu na stanowisko wicepremiera. Wicepremier dodał w TVP1, że nie jest jeszcze przesądzone, jakim resortem pokieruje lider Porozumienia.
 Sasin: Jarosław Gowin wróci do rządu
/ zrzut ekranu z serwisu YouTube

Jacek Sasin wskazał, że powrót Jarosława Gowina do rządu oznacza, iż wicepremier Jadwiga Emilewicz nie będzie dalej pełniła swojej funkcji. 

– Pani premier Emilewicz, która w bardzo udany sposób kieruje Ministerstwem Rozwoju, ja bym sobie życzył, żeby w dalszym ciągu pracowała w rządzie, no ale arytmetyka rządowa jest tutaj nieublagana. Jeśli po jednym resorcie, jeśli to Jarosław Gowin ma być tu ministrem, kierującym resortem w ramach tej odpowiedzialności rządowej, która przypada Porozumieniu, to pewnie Jadwiga Emilewicz będzie w innej formule będzie pracowała również w dalszym ciągu dla Polski w sferze publicznej – dodał. 

Rekonstrukcję rządu zapowiedział w lipcu prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Ma do niej dojść na przełomie września i października. 

W ramach rekonstrukcji rządu ma zostać między innymi zmniejszona liczba ministerstw, co ma usprawnić proces decyzyjny w rządzie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe