Atak "Głosu Szczecińskiego" na rekolekcje pro-life Bractwa Małych Stópek

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych organizacji pro-life jest szczecińskie Bractwo Małych Stópek. Stowarzyszenie to nie tylko prowadzi działalność broniącą życia nienarodzonych, ale też zajmuje się organizowaniem produktów pierwszej potrzeby dla matek w trudnej sytuacji. W przeciwieństwie do Fundacji Pro, BMS nie posługuje się przekazem związanym z efektami aborcji, lecz skupia się na zapoznawaniu zainteresowanych z obrazami zdrowego dziecka na kolejnych etapach rozwoju prenatalnego. 
 Atak "Głosu Szczecińskiego" na rekolekcje pro-life Bractwa Małych Stópek
/ Aleksandra Jakubiak
Jedną z bardzo rozpoznawalnych organizacji pro-life jest szczecińskie Bractwo Małych Stópek. Stowarzyszenie to nie tylko prowadzi działalność broniącą życia nienarodzonych, ale też zajmuje się organizowaniem produktów pierwszej potrzeby dla matek w trudnej sytuacji. W przeciwieństwie do Fundacji Pro, BMS nie posługuje się przekazem związanym z efektami aborcji, lecz skupia się na zapoznawaniu zainteresowanych z obrazami zdrowego dziecka na kolejnych etapach rozwoju prenatalnego. 

Do najbardziej znanych form przekazu BMS należą tzw. Jasie, czyli małe, gumowe laleczki odwzorowujące w skali 1:1 dziesięciotygodniowy płód ludzki mający już wykształcone organy, linie papilarne, palce etc. Laleczka widoczna jest na zdjęciu powyżej. Drugim rekwizytem jest pin/broszka stópek jedenastotygodniowego człowieka.

Okazuje się, że i taka forma edukacji pro-life budzi zastrzeżenia i ataki. W czwartek 09.03. br. "Głos Szczeciński" opublikował artykuł zarzucający dyrektorowi BMS, księdzu Tomaszowi Kancelarczykowi, straszenie dzieci ww. Jasiem. Autorka tekstu, Anna Folkman, powołuje się na rzekomy list rodzica jednego z dzieci, które brały udział w rekolecjach z ks. Tomaszem i mogły obejrzeć tę laleczkę. Rodzic ów sugeruje niemoralność takiej edukacji. Opinię tę potwierdza dr n. med. Agata Giza-Zwierzchowska, psycholog kliniczny, twierdząc: "Nie uważam, żeby promowanie wartości i poszanowania życia było cokolwiek warte, jeśli jest de facto straszeniem dzieci poprzed wzbudzanie w nich lęku (...) Sposób nauczania w ramach religii, jeśli odnieść się do pisanych metod, jest już bliski wysublimowanym technikom perswazji i wywierania wpływu (...) na tak bliskiej rozwojowo dziecku "lalce", która imituje płód.". Wypowiada się się tam także dyrektor gimnazjum, w którym odbyły się rekolekcje, skarżąc się na trud organizacji rekolekcji.

Do treści publikacji odniósł się za pośrednictwem Facebooka i You Tube'a ks. Kancelarczyk:
Wstyd (...) W ciągu pięciu lat rozdałem kilkadziesiąt tysięcy modeli dziecka w dziesiątym tygodniu od poczęcia i zawsze spotykam się z uśmiechem i radością dzieci i młodzieży, a tu dowiaduję się, że jest to lękotwórcze. Ktoś tu chyba postrzega ten model przez woje lęki aborcyjne...

Poniżej ks. Kancelarczyk odnosi się do tego tematu szerzej.

  


Co sądzą Państwo o "przerażającym i lękotwórczym" Jasiu? Czy nie jest ciekawe, że psychologowie niechętnie zabierają głos w sprawie uczestnictwa dzieci w czarnych marszach, a tak ochodzo piętnują laleczki dziesięciotygodniowego zdrowego płodu ludzkiego? Co jest strasznego w tej małej figurce, czemu zagraża, by budzić lęki? Może grozę stanowi nie sam model, a konkluzja o wmawianej nam neutralności zabiegu pozbawiającego takie istoty życia? Może jest oczywistym, że po zobaczeniu tej laleczki argument o nieszkodliwości aborcji się nie ostoi?

Tym z Państwa, którzy pragnęliby zasilić finansowo Fundację Małych Stópek w celu produkcji Jasiów podajemy nr konta:
13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
Tytuł przelewu: Darowizna edukacyjna

Można także wspomagać tę fundację w zbiórce środków na pieluchy i inne niezbędne maluchom produkty. Więcej na stronie http://dlazycia.info/w-jaki-sposob-moge-pomoc/ 

Aleksandra Jakubiak

źródła: fb, YT, gs24.pl

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe