"PO znów szkodzi polskim interesom". Tarczyński mocno odpowiada Thun ws. próby blokownia przekopu Mierzei

Europosłanka PO Róża Thun podejmuje w Unii Europejskiej działania zmierzające do zablokowania przekopu Mierzei Wiślanej. - Przekop Mierzei to zagrożenie dla Bałtyku, temat palący nie tylko dla Polski - tłumaczy posłanka. Mocno odpowiedział jej parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński.
/ screen video

Przekop Mierzei Wiślanej jest projektem od dawna rozpatrywanym jako uniezależnienie się od rosyjskiego "widzimisię" ws. komunikacji Zalewu Wiślanego z Bałtykiem. Rozpatrywał go również rząd Donalda Tuska. Jednak dopiero rząd Prawa i Sprawiedliwości zaczął projekt wprowadzać w życie. Inicjatywę próbuje zablokować jednak europosłanka PO Róża Thun.

Czytaj więcej: Pilne! "Zdecydowane działania". Thun chce zablokować przekop Mierzei Wiślanej

 

Próba powstrzymania przekopu Mierzei nie jest pierwszym zachowaniem PO, które szkodzi polskim interesom. Przypomnijmy głosowanie w sprawie Via Carpatia w PE, przypomnijmy komentarze na temat Baltic Pipe, przypomnijmy w końcu komentarze na temat CPK, kiedy to usłyszeliśmy, że po cóż nam lotnisko w Polsce, skoro mamy je w Berlinie

 

- skomentował zachowanie Thun poseł PiS Dominik Tarczyński dla TVP Info. Jak podkreślił, "nie jest zaskoczony" działaniami europosłanki. 

 

To kolejny donos, to absolutnie odpowiednie słowo, który ma na celu powstrzymać rozwój wielkiej Polski 

 

- wskazał. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe