Wraca sprawa Castoramy. Pikieta związkowców "S" pod Ambasadą Wielkiej Brytanii

W czwartek 10 wrzesienia o godz. 10:30 przedstawiciele Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” złożyli w ambasadzie Wielkiej Brytanii petycję w sprawie zwolnionych z pracy działaczy związkowych z sieci Castorama, która należy do brytyjskiej Grupy Kingfisher. Związkowcy apelują do brytyjskiej ambasador Anny Clunnes o podjęcie mediacji w trwającym konflikcie.
 Wraca sprawa Castoramy. Pikieta związkowców
solidarnosc.org.pl

– Mimo licznych prób z naszej strony zarząd Castoramy w Polsce nie jest zainteresowany podjęciem dialogu z własnymi pracownikami. Dlatego liczymy, że pani ambasador zaangażuje się w sprawę i pomoże nam ten dialog odbudować – mówił Alfred Bujara, Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność.

W listopadzie 2019 roku Castorama dyscyplinarnie zwolniła z pracy 10 działaczy Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w Castorama Polska. Powodem były krytyczne wobec pracodawcy wpisy związkowców w mediach społecznościowych. W ocenie „Solidarności” zwolnienia były niesłuszne, a firma już wcześniej utrudniała funkcjonowanie związku. – Na Wyspach Brytyjskich Castorama szanuje swoich pracowników i ich prawa. Chcemy, aby takie same standardy obowiązywały również w naszym kraju – mówi Bujara.

Zwolnieni związkowcy z Castoramy towarzyszyli Bujarze podczas składania petycji w brytyjskiej ambasadzie. – Byli również z nami też członkowie „Solidarności” z innych sieci handlowych, którzy chcieli wesprzeć swoich zwolnionych kolegów– mówi szef handlowej „S”.

Związkowcy złożyli petycję skierowaną do ambasador Anny Clunnes w czwartek 10 września o godz. 10:30 w ambasadzie Wielkiej Brytanii przy ul. Kawalerii 12 w Warszawie.


Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?
Tygodnik

Opinie

Popkultura