REKLAMA

Fala nawróceń. Coraz więcej muzułmanów przyjmuje Chrystusa. Potrzebują pomocy

Rośnie liczba wyznawców islamu, którzy chcą przyjąć chrzest. W samej Francji stanowią ok 10% proszących o chrzest w Kościele Katolickim. Jeszcze większy odsetek stanowią we wspólnotach protestanckich.
"Zmartwychwstanie Jezusa" fresk z kościoła Nicolas des Champs we Francji / Wikipedia domena publiczna

A nie chodzi tylko o Francję. Jak pisze Krzysztof Bronk w internetowej wersji "Niedzieli"  w samym Iranie jest około 800 tysięcy konwertytów, a w Indonezji nawet 6 milionów. 

Marc Former, który stanął na czele Misji Ismeria, która zajmuje się pomocą konwertytom, uważa, że mamy do czynienia z falą nawróceń, co jest o tyle zastanawiające, że sam Kościół podchodzi z wielką powściągliwością do działalności misyjnej, szczególnie wśród muzułmanów. Widzi w tym wolę samego Chrystusa, na co ma wskazywać duża ilość objawień wśród konwertytów. Wskazuje również na zjawisko rozczarowania islamem wśród muzułmanów, co jednych ma prowadzić do ateizmu, a innych do chrześcijaństwa.

Konwertyci potrzebują pomocy chrześcijan, ponieważ teoretycznie za apostazję grozi im kara śmierci, a w praktyce najczęściej wykluczenie ze społeczności. We Francji dochodzi do tego jeszcze poprawność polityczna, która sprawia, że problemy związane z islamem są tematem tabu, pod zarzutem islamofobii.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura