Paweł Szopa, właściciel Red is Bad, komentuje start swojej fundacji wypłacającej emerytury bohaterom

Poprzez media społecznościowe Paweł Szopa, współzałożyciel najpopularniejszej obecnie marki produkującej odzież patriotyczną- Red is Bad, poinformował internautów i wyczepiwanym długo starcie Fundacji Red is Bad, która zajmie się dotowaniem emerytur dla bohaterów narodowych.
 Paweł Szopa, właściciel Red is Bad, komentuje start swojej fundacji wypłacającej emerytury bohaterom
/ YT, print screen
Poprzez media społecznościowe Paweł Szopa, współzałożyciel najpopularniejszej obecnie marki produkującej odzież patriotyczną- Red is Bad, poinformował internautów i wyczekiwanym długo starcie Fundacji Red is Bad, która zajmie się dotowaniem emerytur dla bohaterów narodowych.
Na swoim koncie fejsbukowym Pan Szopa napisał:

Fundacja Red is Bad nareszcie ruszyła! Będziemy wypłacali emerytury żyjącym Żołnierzom wyklętym oraz Kombatantom II WŚ. Kiedy 4 lata temu zaczynaliśmy, nigdy byśmy nie przypuszczali, że będziemy w stanie zmieniać rzeczywistość wokół nas, poprzez pomoc ostatnim żyjącym bohaterom!Następnie dodał, że:

To niesamowite i smutne zarazem, ale jesteśmy ostatnim pokoleniem, które jest w stanie "dotknąć" tych wielkich ludzi, pobrać od nich naukę, porozmawiac, zebrać świadectwo, nasze dzieci już niestety nie będą miały takiej możliwości. Co ważne, czujemy się też w obowiązku, jako to ostanie pokolenie, żeby im pomóc, żeby do końca swoich dni nie musieli się u nic martwić.Czy nas wszystkich nie ogarnia wstyd, że bohaterowie walczący i poświecający się za to, by Polska mogła być krajem niepodległym, w obecnych czasach często dożywają swoich lat w ubóstwie, podczas kiedy ich prześladowcy przez długi okres otrzymywali od państwa emerytury, które wielokrotnie przewyższały średnią krajową płacę? Z drugiej strony, czy to nie wspaniałe, że to młode pokolenie Polaków jest na tyle wrażliwe, że przekuwa swoją wdzięczność do bohaterów na przywracanie im godności w aspekcie materialnym, który przecież stanowi oznakę przywiązania, podziwu i hołdu dla ich ofiary i męstwa? I ostatnie pytanie, czy nie czują się dziś głupio ci, którzy dwa tygodnie temu atakowali PKO BP nie tylko za patronat nad Biegiem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ale za współpracę z "faszystowską" marką Red is Bad? 
źródło: fb

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe