Jeeeest! Triumf Aniołkowskiego na trzecim etapie „Solidarki". Czy zachowa żółtą koszulkę do końca?

Udało się! Dzisiaj w końcu indywidualny sukces polskiego kolarza na 31. etapie Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Na mecie trzeciego etapu, prowadzącego z Suchej Beskidzkiej do Jaworzna najlepszy okazał się Stanisław Aniołkowski z CCC Development Team. Tegoroczny Mistrz Polski tym samym utrzymał żółtą koszulkę lidera i staje się największym faworytem do końcowego triumfu.
 Jeeeest! Triumf Aniołkowskiego na trzecim etapie „Solidarki
foto. Marcin Żegliński

Emocje podczas trzeciego dnia „Solidarki” sięgały zenitu. Dwie premie górskie i trzy lotne finisze sprawiły, że kolarze przez cały czas walczyli o końcowy tytuł najlepszego sprintera i górala. Przez cały etap trwały ucieczki, które podkręcały tempo Wyścigu.

Ostatecznie na metę, po zrobieniu jednej pętli w uroczym Jaworznie, pierwszy wpadł niezawodny Stanisław Aniołkowski. Tuż za nim finiszowali - trzeci Jarne van der Paar z Lotto Soudali (warto podkreślić, że najniższy stopień podium zajął również na pierwszym etapie, co świadczy o wielkich aspiracjach tego zawodnika) i drugi Syer Waersted, Norweg z Uno-x Pro Cycling Team.

To niesamowite miasto, niesamowici mieszkańcy. Dziękuję za doping na trasie, ścigamy się dla Was! Mam nadzieję, że zapewniliśmy wielkie emocje kolarskie. Cieszę się, że wygrał Polak

- mówił na mecie zadowolony Stanisław Aniołkowski, który podkreślił, że swój sukces zapewnia wsparciu drużyny. Kolarz poprosił o trzymanie kciuków w dniu jutrzejszy, który zdecyduje o wszystkim. Przypominamy, że czwarty, ostatni etap zostanie rozegrany w sobotę. Trasa powiedzie z Kielc do Łodzi.

 


Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?
Tygodnik

Opinie

Popkultura