Anielska „Solidarka”! Stanisław Aniołkowski z CCC Development Team zwycięzcą 31. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków 

Ależ pysznie potoczył się finał 31. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Wszyscy czekaliśmy na triumf Polaka - udało się i to podwójnie.  Na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, w mieście gospodarza imprezy, na mecie najszybszy okazał się Sylwester Janiszewski (Voster ATS Team). Nie zawiódł również wczorajszy triumfator – Stanisław Aniołkowski, który dzięki równej, mocnej jeździe i wspaniałych lotnym finiszom zwyciężył cały Wyścig. 
 Anielska „Solidarka”! Stanisław Aniołkowski z CCC Development Team zwycięzcą 31. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków 
foto. Marcin Żegliński

Wyścig zdominowały lotnie premie z bonifikatami czasowymi, których waga sprawiła, że peleton bardzo szybko neutralizował próby ucieczki. 

Cieszę się, że udało się zorganizować tegoroczną edycję, nie ukrywam, że koronawirus i wypadki na trasie Tour de Pologne skomplikowały wszystko, dopiero w poniedziałek otrzymaliśmy ostateczne pozwolenie na rozpoczęcie Wyścigu. Jednak nie uznaje kapitulanctwa, 40. urodziny Solidarności nie mogły odbyć się bez Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. I można powiedzieć – udało się, dojechaliśmy bezpiecznie na mecie w Łodzi! 

Mówił na mecie przejęty Waldemar Krenc, organizator Wyścigu, przewodniczący łódzkiej Solidarności. 

Radości ze zwycięstwa nie krył Stanisław Aniołkowski. 

Rok 2020 jest dla mnie bardzo udany. Do zwycięstwa w Mistrzostwach Polski ze startu wspólnego dokładam wyganą w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Ten Wyścig zawsze był dla mnie ważny

powiedział portalowi Tysol.pl zwycięzca „Solidarki”.

Patronat nad 31 Wyścigiem Solidarności i Olimpijczyków sprawował portal Tysol.pl i „Tygodnik Solidarność”. 

 


Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...
Tygodnik

Opinie

Popkultura