Zbigniew "Zebe" Kula: Trzecia liga, gr.III; Ślęza liderem

W meczu na szczycie ósmej kolejki Ślęza Wrocław pewnie pokonała dotychczasowego lidera z Kluczborka. W drugim ważnym meczu Polonia Bytom zremisowała z Ruchem Chorzów rzutem na taśmę. Tym samym Ruch traci do lidera już 5 punktów.
 Zbigniew
Pixabay.com

Do toczących się rozgrywek w gr. trzeciej nie przystąpiły drużyny ze Starowic Wielkich oraz ze Zdzieszowic. Wycofanie się popularnych „Zdzichów „ było sporym zaskoczeniem.

Tymczasem źle się dzieje w Rybniku. Klub boryka się z kłopotami organizacyjno – kadrowymi. Można podejrzewać, że przyczyną jest zła sytuacja finansowa Klubu.

Wystarczy dodać, że w ROW-ie trenuje – lub trenowało ?  – dziewięciu zawodników o statusie seniora. To nie pomyłka. Mówimy o Klubie, a nie o trzecioligowej drużynie. Do rozgrywek nie zgłoszono drużyny rezerw, a do pierwszego składu wchodzą juniorzy, którzy mają blade pojęcie o grze w drużynie seniorskiej, a w zasadzie nie mają żadnego pojęcia; czytaj – doświadczenia. Rybniczanie w chwili obecnej są jednym z pewniaków do spadku.

Trudno oczekiwać, że zdarzy się cud. Może tak myśli Zarząd i trener Buchała. Wszak nadzieja umiera ostatnia. Nie czas na obwinianie kogokolwiek. Czas na pytania i odpowiedzi. Na razie brak pytań, więc brak  odpowiedzi. Jedno pytanie nasuwa się jednak samo: Czy ROW Rybnik przeżyje zimę ?

W sobotnim meczu z Pniówkiem Pawłowice piłkarze z Rybnika byli tłem dla poczynań gości, którzy zagrali tylko i aż   przeciętne spotkanie. O jego przebiegu  mówią statystyki.

ROW – Pniówek Pawłowice 1:4(0:2)

0:1 – Caniboł 16’

0:2 – Adamek 32’

0-3 – Caniboł 68’

0:4 – Caniboł 70’

1-4 – Spratek 90’+

Sytuacje bramkowe: 4 – 14

Strzały celne:  4 – 9

Strzały niecelne:  9 – 9

Rzuty rożne: 4 – 9

ROW: Paszek – Kukuła, Jary, Folmert, Krotofil – Baranskyi (Warmiński 65’), Spratek, Wodecki (Niedźwiedzki 87’),  Papiernik ( Pochcioł 78’), Vasil – Krakowczyk ( Kuczera 78’)

Pniówek: Gocyk – Szkatuła, Ciuberek, Mazurkiewicz ( Bodziony 84’), Płowucha – Adamek ( Trąd 74’), Musioł, Weis (Semeniuk 85’), Łukasik – Szatkowski ( Morcinek 61’), Caniboł* (Hanzel 74’)

Żółta kartka: Semeniuk

Pozostałe wyniki 8 kolejki:

Pauzował: Gwarek Tarnowskie Góry

Foto-Higiena Gać - Piast Żmigród 3:1

Bujakiewicz, Orzechowski, Krzemiński - Trzepacz

Ślęza Wrocław - MKS Kluczbork 4:2

Pisarczuk 2, Gil, Cordeiro – Włodarczyk, Nitkiewicz

Zagłębie II Lubin - Warta Gorzów Wielkopolski 1:2

Dudziński – Pomyk, Siwiński

Polonia Bytom - Ruch Chorzów 1:1

Radkiewicz - Winciersz

Lechia Zielona Góra - Polonia-Stal Świdnica 4:2

Kobusiński 3, Małecki – Myrta, Borowy

Rekord Bielsko-Biała - Górnik II Zabrze 2:3

Rucki, Szymański – Korbecki 2, Surowiec

Polonia Nysa - LKS Goczałkowice Zdrój 0:0

Stal Brzeg - Miedź II Legnica 1:1

Katshima (s) - Celuch


Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?
Tygodnik

Opinie

Popkultura