Akcja #CancelNetflix. Od początku września cena akcji Netflixa spadła o 13%

W sierpniu platforma serialowa Netflix zszokowała opinię publiczną swoją najnowszą produkcją - opowieścią o Amy, która próbuje "wyrwać się z dysfunkcyjnego środowiska swojej tradycyjnej rodziny" i dołącza do zespołu tanecznego, wykonującego rodzaj tańca o zabarwieniu erotycznym. Sprawa nie byłaby może aż tak oburzająca, gdyby nie fakt, że Amy ma... 11 lat. Mimo oburzenia i protestów, Netlifx zdecydował się na emisję produkcji. Do sieci zaczęły trafiać jej fragmenty - łagodnie rzecz ujmując, wprawiają w osłupienie. W sieci mamy do czynienia z szeregiem akcji hasztagowych np. #CancelNetflix czy#NetflixPedofilia, #NetflixPedofilo, #pedoflix #BoycotNetflix #BojkotNetflix. Internauci deklarują w sieci rezygnację z subskrypcji streamingowego giganta.
 Akcja #CancelNetflix.  Od początku września cena akcji Netflixa spadła o 13%
/ Screen Netflix

Ceny akcji Netflixa rosły praktycznie nieustannie od ponad roku, a szczególnie w okresie pandemii, kiedy gigant mógł dać odbiorcom to, czego nie mogły dać zamknięte kina, ale pod koniec sierpnia wybuchła afera z seksualizującym dzieci filmem "Cuties", która wywołała powszechne oburzenie, nawet pośród liberalnie nastawionej młodzieży. Netflix przeprosił, ale tylko za... materiały promocyjne. I zdecydował się na emisję serialu, który jest oskarżany o propagowanie pedofilii. 

Media społecznościowe są oskarżane o tłumienie akcji sprzeciwu wobec Netlixa, co nie zmienia fakty, że od początku września akcje Netflixa, w sposób bezprecedensowy straciły już na giełdzie NASDAQ ok 13%.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe