[Video] Sobotnie ekscesy Trzaskowskiego… Budka niewzruszony: „Pytanie z kategorii rozrywki”

W sobotę prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski wybrał się na urodziny znajomej, które ta zorganizowała w Palomie, modnym warszawskim klubie położonym nad Wisłą, do której co minutę wpada tysiące litrów ścieków. Trzaskowski domagał się zmiany muzyki, powołując się na sprawowaną przez siebie funkcje. Co na to przewodniczący Platformy Obywatelskiej, która wspierała kandydaturę samorządowca na prezydenta Polski? - Pytanie w kategoriach rozrywkowych – stwierdził na konferencji prasowej Borys Budka.
 [Video] Sobotnie ekscesy Trzaskowskiego… Budka niewzruszony: „Pytanie z kategorii rozrywki”
/ PAP/Radek Pietruszka

We wtorek w Warszawie zbierają się zarząd PO, a później klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej. Tematem dyskusji ma być m.in. kwestia wyboru nowego szefa klubu w miejsce obecnego lidera Platformy Borysa Budki, który ma złożyć rezygnację z pełnionej funkcji.

W przewie między posiedzeniami Budka i Kidawa-Błońska spotkali się w Sejmie z dziennikarzami. Podczas tego politycy zostali zapytani o sobotnie ekscesy z udziałem Trzaskowskiego.

[video] Trzaskowski interweniuje na imprezie i żąda zmiany muzyki. „To jest moje miasto. Puśćcie funk. To jest zajebi***”

- Pytanie traktuję w kategoriach rozrywkowych. Nie zajmujemy się w Koalicji Obywatelskiej kwestiami gustów muzycznych naszych członków – stwierdził Budka.

- Jednak bardzo prosiłbym o odpowiedź na pytanie. Bo chodzi nie o gusty muzyczne, tylko o wykorzystywanie autorytetu funkcji prezydenta Warszawy do zmuszania wręcz DJ-a do zmiany stylu muzyki ,Czy to jest poważne zachowanie osoby, która chciała być Rzeczypospolitej Polskiej? - pytał dalej dziennikarz.

- Pan przewodniczący bardzo dokładnie odpowiedział. To nie jest temat na dzisiejszą konferencję - oświadczyła Kidawa-Błońska.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe