Kłopoty Trzaskowskiego? PKN Orlen wystosował pismo przedprocesowe

Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen poinformował, że Rafał Trzaskowski otrzymał pismo przedprocesowe związane z nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi Orlenu, które Prezydent Warszawy przekazał mediom.
Flickr - CC BY 2.0

Na początku września prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na łamach „Rzeczpospolitej” powiedział:

„Miesiąc temu doszło do wycieku szkodliwych substancji z Orlenu pod Płockiem i nikt nie robił z tego wielkiego problemu”.

Później okazało się, że informacja przekazana przez Trzaskowskiego okazała się zwykłym fake newsem, którym prawdopodobnie prezydent Warszawy chciał się zasłonić i uciec od niewygodnego tematu, jakim jest awaria w oczyszczalni "Czajka".
Kilka dni później rzecznik Warszawskiego ratusza przeprosiła na Twitterze

„W wywiadzie z prezydentem Trzaskowskim w »Rzeczpospolitej« doszło do omyłkowego wskazania PKN Orlen jako odpowiedzialnego za wyciek paliwa do Wisły, za co przepraszamy. Chodziło oczywiście o awarię rurociągu pod dnem rzeki, należącego do PERN S.A.”

– napisała na Twitterze rzeczniczka m. st. Warszawy Karolina Gałecka. To jednak nie usatysfakcjonowało firmę Orlen

Ponieważ Prezydent Rafał Traskowski nie sprostował nieprawdziwych informacji na temat PKN Orlen we wszystkich tytułach, w których zostały one opublikowane, skierowaliśmy do niego pismo przedprocesowe wzywające do przeprosin i przekazania 15 tysięcy złotych na cele społeczne

- napisał na Twitterze Daniel Obajtek, prezes rady nadzorczej Orlenu.


Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: