"Rozmawialiście z rolnikami?!" Poseł Solidarnej Polski chce odrzucenia ustawy o ochronie zwierząt

Do projektu ustawy PiS o ochronie zwierząt w drugim czytaniu złożymy poprawki jako Solidarna Polska wspólnie z Porozumieniem; w tym momencie rekomenduję głosować za odrzuceniem tego projektu ustawy w pierwszym czytaniu - powiedział w Sejmie polityk Solidarnej Polski, poseł PiS Norbert Kaczmarczyk.
zrzut ekranu z serwisu YouTube /Sejm RP

Sejm w środę debatował nad projektami zmian w ustawach autorstwa posłów PiS i KO o ochronie zwierząt. Kaczmarczyk zabrał głos po debacie, gdy posłowie zadawali pytania do wnioskodawców.

"Do ustawy ochrony zwierząt w drugim czytaniu złożymy poprawki jako Solidarna Polska wspólnie z Porozumieniem. W tym momencie rekomenduję głosować za odrzuceniem tego projektu ustawy w pierwszym czytaniu" - powiedział Kaczmarczyk.

Kaczmarczyk pytał wnioskodawcę projektu PiS Grzegorza Pudę, "czy konsultował ten projekt z rolnikami, czyli zainteresowanymi".

"Jestem rolnikiem, wychowałem się na wsi, przy hodowli i wiem, że rolnicy kochają zwierzęta. Aby zwierzę mogło urosnąć, dojrzeć i aby móc utrzymać dzięki hodowli swoją rodzinę, trzeba to zwierzę kochać. To jest test, czy ludzie, którzy nam zaufali, mogą na nas liczyć. Czy mogą liczyć na ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego i prezydenta Andrzeja Dudę" - zaznaczył Kaczmarczyk. 

 

 


Ankieta
Czy artykuł GW to koniec "kariery" Barta Staszewskiego?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy artykuł GW to koniec "kariery" Barta Staszewskiego?
Tygodnik

Opinie

Popkultura