W lipcu odnotowano duży spadek liczby turystów w Polsce

Główny Urząd Statystyczny podał informacje o ilości turystów w lipcu 2020 r. Niestety, ale koronawirus spowodował spadek turystycznej aktywności w Polsce.
 W lipcu odnotowano duży spadek liczby turystów w Polsce
wikipedia/ domena publiczna

Liczba turystów w lipcu 2020 r. spadła o 35 proc. w porównaniu do poprzedniego roku. To o 1,4 miliona turystów mniej. Najwięcej straciły duże miasta. Jeszcze gorzej niż w lipcu było w czerwcu – turyści skorzystali o 60 proc. mniej razy z oferty noclegowej niż rok wcześniej.

Pandemia spowodowała zamrożenie branży, która następnie była stopniowo uruchamiana. Jednak wielu Polaków zmieniło swoje wakacyjne plany.

W lipcu najgorzej poradziło sobie województwo mazowieckie (spadek o 58,4 proc.), słabo wypadły również województwa małopolskie i łódzkie, najlepiej warmińsko-mazurskie (spadek o 13,5 proc.) oraz pomorskie i zachodniopomorskie. Wszystko wskazuje na to, że turyści w dobie pandemii omijali dużych miast jak Kraków, czy Warszawa, z kolei chętniej odwiedzali miejsca zaciszne. Lipiec 2020 przyniósł również zauważalny spadek turystów zagranicznych – tych było 300 tys., czyli 68 proc. mniej niż rok wcześniej.

Dane GUS-u nie dotyczą jeszcze sierpnia, w którym państwo uruchomiło bon turystyczny.

/k


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura