O. Knabit zabiera głos ws. edukacji seksualnej. "Będzie to sprawdzian z naszej dojrzałości chrześcijańskiej"

Rodzice powinni wiedzieć, czego uczy się ich dzieci. Jeśli w takich wykładach obraża się naszą wiarę i moralność, mamy obowiązek nie zgodzić się na to. Będzie to też sprawdzian z naszej dojrzałości chrześcijańskiej - pisze na swoim blogu ojciec Leon Knabit.
 O. Knabit zabiera głos ws. edukacji seksualnej.
YT, print screen/TelewizjaRepublika

Ojciec Leon Knabit w notatce poświęconej powrotowi dzieci do szkoły pisze o tym, ze Warto przypomnieć sobie fakty o nauczaniu religii.

 

Wiadomo, że istotą religii jest trwała więź z Jezusem. Na ogół szkoła nie może tego zapewnić. Od tego jest najpierw rodzina, a potem parafia. Ale musimy też coś wiedzieć o Jezusie i Jego historii przed wiekami i dzisiaj. Jeśli uczymy się matematyki, polskiego, geografii, przyrody oraz innych przedmiotów, by wiedzieć potem jak to wszystko stosować w życiu praktycznym, religia nie może być pominięta. Stąd, aby mogło być dojrzałe przeżycie religijne, trzeba wiedzieć coś o tej religii. Dlatego jesteśmy za nauczaniem w szkole także religii.

Stosunkowo od niedawna w wielu szkołach zaleca się, na razie bez przymusu, wprowadzanie poza programem wykładów z wychowania seksualnego. Rodzice powinni wiedzieć, czego uczy się ich dzieci. Jeśli w takich wykładach obraża się naszą wiarę i moralność, mamy obowiązek nie zgodzić się na to. Będzie to też sprawdzian z naszej dojrzałości chrześcijańskiej.

- pisze na swoim blogu ojciec Knabit. 

 

Leon Knabit to benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura