Agora przeprowadzi grupowe zwolnienia? "Pierwsza fala przyjdzie pod koniec września"

Jak ostrzegają związkowcy, Agora (wydawca m.in. "Gazety Wyborczej") może wkrótce przeprowadzić potężne zwolnienia. Ma na to wskazywać zatrudnienie w spółce specjalizującej się w tego rodzaju działaniach szefowej działu HR.
Adrian Grycuk Agora przeprowadzi grupowe zwolnienia?
Adrian Grycuk
Wikimedia Commons

Jak ostrzegają związkowcy z „Solidarności”, jesienią Agora (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”) może przeprowadzić duże zwolnienia pracowników. Spółka zaprzecza.

Wojciech Orliński, szef działającej przy Agorze „Solidarności”, rozesłał kilka dni temu maila członkom związku z radami, w jaki sposób bronić się przed zwolnieniami w firmie. Zamieścił także wpis na ten temat związkowym fanpage’u na Facebooku.
 
We wrześniu - tak jak w poprzednich miesiącach - będzie prawdopodobnie mieć miejsce kolejne mikro-zwolnienie, takie na kilkanaście osób, żeby nie przekraczać ustawowego limitu. Tak jak w poprzednich miesiącach, będzie zapewne podzielone na dwie fale - jedna na początku przyszłego tygodnia (21-23 września), druga w ostatnich dniach miesiąca (29-30 września)
 
- napisał Orliński.
 

Jak czytamy w Wirtualnych Mediach, sygnałem zapowiadającym zwolnienia ma być zatrudnienie w Agorze nowej szefowej HR, która - jak podkreślają związkowcy - „specjalizuje się w zwolnieniach”.

 

Ewa Zając przedstawia się jako doświadczona w byciu Interim HR Manager. To taka osoba z zewnątrz, która ma za zadanie w krótkim czasie przeprowadzić zmianę w firmie, często drastyczną, do której ręki trudno jest przyłożyć komuś bardziej zżytemu ze współpracownikami. W naszej ocenie oznacza to, że Agora prawdopodobnie szykuje się do dużych zwolnień

 

- powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Bartosz Józefiak z zarządu Komisji Zakładowej OZZ Inicjatywa Pracownicza przy Agorze.

Spółka zapewnia jednak, że nie ma w planach grupowych zwolnień pracowników

 

Na chwilę obecną Agora nie ma planu przeprowadzenia zwolnień grupowych, a kolejne zapowiedzi Pana Wojciecha Orlińskiego na ten temat są równie trafne, jak przepowiednie o końcu świata.

 

– powiedziała serwisowi Wirtualnemedia.pl Nina Graboś, Dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze.

 

cwp/Wirtualne Media


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura