Pilne! Łukaszenka: Zamykamy granice z Litwą i Polską, wzmacniamy granicę z Ukrainą

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Jak podają źródła PAP, prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka podjął decyzję o zamknięciu granic z Litwą i Polską oraz wzmocnieniu granicy z Ukrainą.
Białoruski prezydent Aleksander Łukaszenka podjął decyzję o zamknięciu granic z Litwą i Polską oraz wzmocnieniu granicy z Ukrainą.
"Jesteśmy zmuszeni zabrać wojska z ulicy, pół armii postawić pod broń i zamknąć granicę państwową na zachodzie. Przede wszystkim - z Litwą i Polską" - powiedział w czwartek prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka. Konieczne jest wzmocnienie kontroli na granicy z Ukrainą - dodał.
"Nie wiemy, z czym oni jeszcze wyskoczą. Zostało zaledwie kilka chwytów, by rozpocząć gorącą wojnę" - oświadczył lider Białorusi, występując podczas Forum Kobiet w Mińsku. (PAP)
just/ akl/

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 17.09.2020 21:39
Źródło: PAP
Komentarze
Łukaszenka wypuszcza więźniów politycznych. MSZ nie wie, co z Polakami
19.03.2026 19:03
Prokuratura cofnęła apelacje. Aktywiści z granicy uniewinnieni
16.03.2026 16:46

Komentarzy: 0
Pięcioro aktywistów, którzy pomagali nielegalnym imigrantom na granicy z Białorusią, zostało uniewinnionych. Zapadły w pierwszej instancji wyrok jest prawomocny, bo prokuratura cofnęła apelacje. Polecił to zrobić prokurator generalny Waldemar Żurek – dowiedziała się PAP.
Czytaj więcej
Pilne doniesienia z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej
09.03.2026 13:17

Komentarzy: 0
Straż Graniczna opublikowała najnowsze dane dotyczące sytuacji na granicach Polski. Od 6 do 8 marca 2026 r. Straż Graniczna skontrolowała łącznie prawie 24 tys. osób na granicach z Litwą i Niemcami. Poinformowano też o sytuacji na granicy z Białorusią.
Czytaj więcej
Pilne doniesienia z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej
05.03.2026 09:58
Komunikat Straży Granicznej. Pilne doniesienia z granicy
27.02.2026 15:06


