W PiS wrze. "To koniec", "Nie wyobrażamy sobie, by min. sprawiedliwości był..."

To jest koniec koalicji i prawdopodobnie rząd mniejszościowy - powiedział w piątek poseł PiS Marek Suski, odnosząc się do sytuacji Zjednoczonej Prawicy po głosowaniu nad nowelą o ochronie zwierząt. Podał też, że w jego ocenie posłowie PiS, którzy zagłosowali przeciwko nowelizacji ustawy, zostaną wykluczeni z partii.
 W PiS wrze.
PAP/Wojciech Olkuśnik

W RMF FM Suski był pytany o "proces karania" posłów PiS, którzy zagłosowali przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

"Sądzę, że będą wykluczeni z partii, bo była zapowiedź na klubie - prezes powiedział jasno, że oczekuje w tej sprawie jasnego i jednolitego stanowiska od członków Prawa i Sprawiedliwości, bo to jest sprawa formacji duchowej, to już nawet nie jest kwestia przynależności do partii tylko dobrzy ludzie powinni rządzić Polską" - odpowiedział Suski, dodając, że nie można godzić się na okrucieństwo wobec zwierząt.

Odnosząc się do koalicji Zjednoczonej Prawicy Suski podkreślił, że "koalicji od wczoraj nie ma i rozmów też nie ma i nie są planowane". "Co do byłych koalicjantów, to moim zdaniem ktoś, kto ma takie spojrzenie życzliwe dla okrucieństwa, nie powinien być ministrem sprawiedliwości, szczególnie ministrem sprawiedliwości" - mówił Suski, dodając, że pogląd ten był wymieniany wśród posłów PiS po głosowaniach.

"Ale prezes jeszcze zapowiedział, że zwoła kierownictwo partii, bo chciałby taką decyzję uzgodnić (...). To nie jest koniec świata, to jest koniec koalicji i prawdopodobnie rząd mniejszościowy" - dodał Suski.

 

Sprawę ostro komentował także Michał Dworczyk z Kancelarii Premiera.

 

Wygrała u naszych koalicjantów jakaś partykularna polityczna rachuba, która doprowadziła do tego, że ten projekt nie został uchwalony (...) były ustalenia wewnątrz Zjednoczonej Prawicy, te ustalenia zostały złamane

 

- komentował odrzucenie nowelizacji covidowej w Radiowej Trójce.

 

Nie wyobrażamy sobie, by w rządzie ministrem sprawiedliwości był ktoś, kto popiera okrucieństwo wobec zwierząt

 

- mówił z kolei Krzysztof Sobolewski w programie Kwadrans Polityczny na antenie TVP.

 

 

/k


Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura