REKLAMA

ZUS i MF stawiają na rozwój e-usług

Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Ministerstwo Finansów rozpoczęły współprace nad rozwojem e-usług w administracji. W tej sprawie podpisano porozumienie o współpracy w zakresie systemów i infrastruktury informatycznej.
 ZUS i MF stawiają na rozwój e-usług
/ pixabay.com
Dokumnet podpisali wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki i prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.

Porozumienie dotyczy wymiany wiedzy, doświadczeń i wzajemnej współpracy w zakresie systemów informatycznych i infrastruktury informatycznej.

WIcepremier Morawiecki wskazał, że współpraca ma na celu przede wszystkim rozwój e-usług w administracji publicznej oraz wymianę informacji w ramach międzyresortowych usług elektronicznych. - Będziemy podejmować wszelkie działania aby pogłębić wzajemną dobrą współpracę w tym zakresie - mówił.

Z kolei szefowa ZUS zwróciła uwagę, że podatki i składki na ubezpieczenia społeczne towarzyszą nam przez całe życie, ważne więc by wprowadzić standard elektronicznej obsługi, która usprawni kontakt obywateli z administracją publiczną.

Jak wyjaśnia resort finansów w komunikacie ministerstwo i ZUS będą m.in. współpracować w zakresie przetwarzania i przechowywania danych oraz wymieniać wiedzę dotyczącą architektury systemów i infrastruktury informatycznej. Wspólne działania będą obejmować również współtworzenie portali informacyjnych i portali e-usług obsługujących klientów.

IK

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura