Gowin: nie mamy cichych dni z Kaczyńskim

Lider Porozumienia Jarosław Gowin był pytany przez „Super Express” czy mają z Jarosławem Kaczyńskim „ciche dni”. „Nie nazwałbym tego cichymi dniami, bo w każdej chwili mógłbym sięgnąć po telefon i porozmawiać” - przekonywał Jarosław Gowin.
 Gowin: nie mamy cichych dni z Kaczyńskim
PAP/Wojciech Olkuśnik

Lider Porozumienia udzielił wywiadu „Super Expressowi”. Polityk był pytany, czy od czwartku, kiedy z całą mocą wybuchł kryzys koalicyjny, miał okazję rozmawiać z prezesem PiS, czy jednak mają z Jarosławem Kaczyńskim „ciche dni”.

„Nie nazwałbym tego cichymi dniami, bo w każdej chwili mógłbym sięgnąć po telefon i porozmawiać” - przekonywał Jarosław Gowin.

„Najpierw kierownictwo PiS musi wyklarować swoje stanowisko. Nie tylko wobec koalicjantów, ale także wobec faktu, że tak wielu posłów PiS zagłosowało przeciwko piątce dla zwierząt. To trochę niedoceniana przyczyna obecnego kryzysu” - tłumaczył lider Porozumienia.

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy pojawił się po głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. Mimo dyscypliny podczas głosowania, przeciw niej opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch Porozumienia, a 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu.


Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura