Rząd Francji szokuje! Można wszczepić implant antykoncepcyjny 10-latce

Rząd francuski zezwolił dzieciom na korzystanie z antykoncepcji bezpłatnie i anonimowo. Okazuje się, że 10-cio czy 12-letnia dziewczynka będzie mogła mieć założoną spiralę wewnątrzmaciczną – informuje stronazycia.pl oraz portal zyciestolicy.com.pl.
 Rząd Francji szokuje! Można wszczepić implant antykoncepcyjny 10-latce
pixabay.com

Ze względu na charakter anonimowy, rodzice nieletnich mogą się o tym nie dowiedzieć.

„Rząd Francji tłumaczy się tym, że wśród dziewcząt w wieku 12-14 lat aż 1000 z nich zachodzi w ciążę, z czego 770 zabija swoje dzieci. Według niego problemem jest to, że dzieci zachodzą w ciążę, a nie to, że rozbudza się w nich seksualność” – czytamy.

Co więcej od 28. sierpnia dziewczynki w wieku 14 lat lub młodsze mają bezpłatny dostęp do środków antykoncepcyjnych. Obecnie więc nie ma limitu wiekowego, ponieważ w ramach dekretu usunięto słowa „w wieku co najmniej 15 lat”. 

Nie słychać jednak nigdzie apeli np. przeciwko nowej produkcji Netflixa "Cuties”, którego akcja dzieje się właśnie we Francji.

Przypomnijmy:

W sierpniu platforma serialowa Netflix zszokowała opinię publiczną swoją najnowszą produkcją - opowieścią o Amy, która próbuje "wyrwać się z dysfunkcyjnego środowiska swojej rodziny" i dołącza do zespołu tanecznego, wykonującego rodzaj tańca o zabarwieniu erotycznym. Sprawa nie byłaby może aż tak oburzająca, gdyby nie fakt, że Amy ma... 11 lat. Mimo oburzenia i protestów, Netlifx zdecydował się na emisję produkcji. Do sieci zaczęły trafiać jej fragmenty - łagodnie rzecz ujmując, wprawiają w osłupienie.


Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura