[Video] Cyklon Ianos spustoszył Grecję. Zobacz, co tam się dzieje

Władze Grecji poinformowały w niedzielę, że trzy osoby zginęły, a jedna została uznana za zaginioną po przejściu nad Grecją śródziemnomorskiego quasi-cyklonu Ianos, który od piątku pustoszył Grecję środkową, a w sobotę przesunął się nad Kretę.
 [Video] Cyklon Ianos spustoszył Grecję. Zobacz, co tam się dzieje
PAP/EPA/STR

Przechodzący nad Grecją subtropikalny huragan, określany tam jako "Medicane", spowodował przerwy w dostawach energii elektrycznej na Wyspach Jońskich i w zachodnim Peloponezie. Pociągnął też za sobą liczne powodzie i podtopienia.

W środkowej Grecji, w miastach Farsala i Karditsa zostało wyrwanych z korzeniami i połamanych wiele drzew; doszło też lokalnych powodzi i podtopień.

Najbardziej dramatyczne są skutki "Medicane" w Karditsy, gdzie zalanych zostało ok. 5 tys. domów - jak podały lokalne władze. Pod dachem jednego z domów, który runął w posadach, znaleziono w piątek ciało starszego mężczyzny. W sobotę w tej samej okolicy natrafiono na zwłoki 63-latka. W pobliskiej Farsali podczas akcji odgruzowywania zniszczonego budynku odkryto zaś w niedzielę ciało starszej kobiety - poinformowała w niedzielę straż pożarna.


Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura