Organizatorzy szacują, że w Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie wzięło udział ok. 5 tys. osób

Brak na razie policyjnych statystyk, ale organizatorzy wydarzenia szacują, że w dzisiejszym XV. Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami Warszawy pod hasłem "Wspólnie brońmy rodziny", wzięło udział ok. 5 tys. osób. Według oceny organizatorów uczestników było więcej niż rok temu.
Leszek Szymański Organizatorzy szacują, że w Marszu dla Życia i Rodziny  w Warszawie wzięło udział ok. 5 tys. osób
Leszek Szymański
PAP

 

Do marszu dołączył prezydent Andrzej Duda oraz m.in. małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, prezes fundacji Małe Stópki ks. Tomasz Kancelarczyk, ks. Dominik Chmielewski.

 

Każdego roku Marsz dla Życia i Rodziny jest okazją do manifestacji prorodzinnych postaw, a także naszego przywiązania do wartości pro life. Ze względu na ostatnie incydenty i ataki na chrześcijańskie wartości, których dopuścili się lewicowi aktywiści, manifestacja ma w tym roku także formę apelu do władz o nowelizację przepisów prawnych i zapobieganie profanacjom i znieważeniom symboli religijnych i narodowych 

- mówił prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.

 

Chcemy pokazać, że rodzina ma swoich obrońców" - dodał. Zwrócił uwagę, że w XXI wieku największą bitwą, jaką trzeba stoczyć, jest bitwa o rodzinę. "Chcemy pokazać, że nie zgadzamy się na aborcję, która dokonywana jest w naszym kraju w niezwykle dużej ilości

- powiedział Paweł Ozdoba.

 

Prezes Centrum Życia i Rodziny zapowiedział, że 22 października Trybunał Konstytucyjny będzie decydował o tym, czy przesłanka eugeniczna może być w Polsce utrzymana. "Mamy nadzieję, że orzeknie w odpowiedni sposób" - oświadczył Ozdoba.

 

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak podkreśliła, że "naturalna rodzina gwarantuje dzieciom bezpieczeństwo, a bezpieczne dzieci to bezpieczna Polska".

 

"Dziś, kiedy bardzo wiele agresywnych ideologii, które już rozpanoszyły się w Europie usiłują atakować Polskę, musimy bardzo jasno powiedzieć, że tu, w tym miejscu spotykamy się z potrzeby serca, bo nie chcemy dyskryminacji naszych rodzin.(...) Naturalna rodzina dobrze wiemy, jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo i przyszłość narodu Polskiego" - powiedziała Barbara Nowak.

 

"W państwie polskim tak, jak w całej cywilizacji łacińskiej jedynym fenomenem, jedynym zjawiskiem nieprzemijającym, jedyną wartością jest życie" - podkreśliła Barbara Nowak.

 

Zaapelowała do sędziów Trybunału Konstytucyjnego, żeby "z odpowiedzialnością opowiedzieli się za cywilizacją życia, a przeciw progresywnej cywilizacji śmierci". "Jesteśmy za tym, żeby życie było szanowane od samego początku do samego końca" - powiedziała małopolska kurator oświaty.

 

Wśród śpiewu, z transparentami mówiącymi o wartości życia oraz biało-czerwonymi flagami i kolorowymi balonami w południe ruszył spod Placu Zamkowego w Warszawie Marsz dla Życia i Rodziny. W pochodzie wzięło udział ponad tys. osób z całymi rodzinami. Rodzice wieźli w wózkach małe dzieci. Szły także osoby niepełnosprawne.

 

W czasie marszu puszczano także fragmenty przemówień św. Jana Pawła II.  "Jeżeli matce wolno zabić swoje dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie. (...) Jedynym, który ma prawo odebrać życie, jest ten, który je stworzył. Nikt inny nie ma tego prawa - ani matka, ani ojciec, ani żadna agencja" - mówił Papież przed laty w Kaliszu.

 

Przypomniano również wypowiedzi kard. Stefana Wyszyńskiego poświęcone wartości ludzkiego życia, prokreacji oraz rodziny, oraz słowa kard. Roberta Saraha dotyczące wartości małżeństwa.

 

 

 

 

 

 


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura