"Odniosę się do spraw natury politycznej". Ziobro zapowiada zabranie głosu ws. kryzysu w koalicji

Na dzisiejszej konferencji prasowej szef Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że Prokuratura Regionalna w Warszawie wystąpiła z wnioskiem o postawienie Leszkowi Cz. zarzutów ws. doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów Idea Banku na sumę 130 mln zł. Dziennikarzy interesowała jednak sprawa kryzysu w koalicji rządowej. Co lider Solidarnej Polski odpowiedział dziennikarzom?
fot. Robert Wąsik - Tygodnik Solidarność

Na poniedziałkowej konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że prawdą jest informacja, że Prokuratura Regionalna w Warszawie sporządziła postanowienie o przedstawieniu zarzutów Leszkowi Cz. "Miliarderowi, który jako przewodniczący rady nadzorczej Idea Banku w okresie objętym zarzutem - zdaniem prokuratury mając świadomość bezprawnych działań, nie dopełniając obowiązku rzetelności i uczciwości, do jakich był zobowiązany (...) - doprowadził do narażenia na szkodę wielkich rozmiarów bardzo wielu klientów Idea Banku" - mówił. Kwota, o której mowa w zarzucie, to 130 mln zł.

Czytaj więcej: Prokuratura Regionalna wystąpiła z wnioskiem o postawienie zarzutów Leszkowi Cz.

Dziennikarzy jednak interesowała przede wszystkim sprawa kryzysu w koalicji rządowej. Czy minister sprawiedliwości zostanie zdymisjonowany?

 

Jeśli pan jest zainteresowany moją opinią na temat sytuacji politycznej, która dzieje się w Polsce, a rozumiem zainteresowanie, to zapraszam na konferencję prasową, która odbędzie się jeszcze dzisiaj w ministerstwie sprawiedliwości, gdzie odniosę się do spraw natury politycznej

 

- mówił Ziobro. Poinformował, że konferencja odbędzie się o godz. 12:30.

/k

 


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura