„Dostali po łapach…” Adamowicz zadowolona z krytyki Polski na arenie międzynarodowej

Dostali po łapach od szefowej Komisji Europejskiej, od Parlamentu Europejskiego, od rządu Norwegii a teraz od Joe Bidena – kpi na Twitterze europosłanka Magdalena Adamowicz nawiązując tym samym do sytuacji, w jakiej znalazł się polski rząd po fake newsach o "strefach wolnych od LGBT".
 „Dostali po łapach…” Adamowicz zadowolona z krytyki Polski na arenie międzynarodowej
Zrzut ekranu z TVN24

Europosłowie polskiej opozycji przekonywali niedawno w Parlamencie Europejskim, że w naszym kraju wprowadzane są „strefy wolne od LGBT”. Informację o tym powielała następnie szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Teraz tekst z jej wypowiedziami udostępnił w sieci Joe Biden – rywal Donalda Trumpa w walce o amerykańską prezydenturę. „Prawa społeczności LGBTQ+ to prawa człowieka i ani w Unii Europejskiej ani nigdzie na świecie nie ma miejsca na strefy wolne od LGBT” – napisał.

Magdalena Adamowicz nie ukrywa radości z krytyki, jaka spadła w ostatnich dniach na Polskę w związku z rzekomymi "strefami wolnymi od LGBT".

"Dostali po łapach od szefowej Komisji Europejskiej, od Parlamentu Europejskiego, od rządu Norwegii a teraz od Joe Bidena. I mażą się, że wcale nie mieli na myśli tego, co mają na myśli. Twardziele" – napisała europosłanka.


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura