Kaczyński postawił Ziobrze warunek? „Dymisja ceną utrzymania koalicji”

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarli dziennikarze RMF FM ceną utrzymania koalicji Prawa i Sprawiedliwości z Solidarną Polską jest dymisja Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego.
 Kaczyński postawił Ziobrze warunek? „Dymisja ceną utrzymania koalicji”
Kancelaria Sejmu / Krzysztof Kurek


W poniedziałek do późnych godzin wieczornych trwało spotkanie szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą – informował pierwszy dziennik „Fakt”. Taką informację w porannym programie na antenie Wirtualnej Polski potwierdził także minister środowiska Michał Woś.

 Według „Faktu” rozmowy pomiędzy szefami obu partii trwały kilka godzin. Według stacji RMF FM Jarosław Kaczyński miał postawić warunek szefowi Solidarnej Polski. Prezes PiS chce odebrać Ziobrze część nadzoru nad prokuraturą.

„Dymisja Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego - ceną utrzymania koalicji z SolPol [Solidarną Polską - przyp. red.]. Wczoraj wieczorem odbyło się pierwsze spotkanie J.Kaczyńskiego i Z.Ziobry w sprawie dalszej współpracy. Jedyną z propozycji PiSu - oddanie Prokuratury Krajowej” – czytamy we wpisie na Twitterze dziennikarza RMF FM Krzysztofa Berendy.

 

 

"Taka dyskusja nie miała miejsca”

Z kolei według ustaleń portalu wPolityce.pl informacje podane przez stację RMF FM są nieprawdziwe. Według serwisu o dymisję Bogdana Święczkowskiego „nikt nie zabiegał i taka dyskusja nie miała miejsca”.

– Dziwne, że ktoś rozpuszcza podobne bzdury. To ewidentna gra na rozłam i awanturę między PiS, a Solidarną Polską. Są tacy, którzy już cieszyli się z rozbicia koalicji i pozbycia się Zbigniewa Ziobry – mówi portalowi jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy.

– Będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Jest pełne poparcie dla rozmów i utrzymania koalicji. Próba jej rozbicia dla osobistych ambicji grupki osób, które z PiS są związane stosunkowo od niedawna, nie uda się – dodaje.

 


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura