Trwa spotkanie Andrzeja Dudy z Tomaszem Grodzkim. O czym rozmawiają?

Równo o godz. 12 Marszałek Senatu Tomasz Grodzki przyjechał do Pałacu Prezydenckiego, gdzie spotka się z Andrzejem Dudą. Tematem rozmów ma być m.in. przyjęta przez Sejm nowela o ochronie zwierząt.
 Trwa spotkanie Andrzeja Dudy z Tomaszem Grodzkim. O czym rozmawiają?
PAP/Mateusz Marek


Kontrowersyjna ustawa przyjęta niedawno przez Sejm, która podzieliła koalicję rządzącą, trafi pod obrady na najbliższym posiedzeniu Izby Wyższej. Nad tzw. „piątką dla zwierząt” Senat ma debatować pod koniec września.

Uchwalona w ubiegły piątek w Sejmie nowela autorstwa PiS wprowadza zakaz hodowli na futra i wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych, ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb lokalnych związków religijnych, zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych, częstsze kontrole schronisk i koniec z trzymaniem psów na krótkich łańcuchach.

 „Nowela wymaga poprawek”

Tomasz Grodzki w poniedziałkowej rozmowie z Polską Agencją Prasową stwierdził, że nowela o ochronie zwierząt „z pewnością wymaga poprawek”.

– Będą intensywne rozmowy, tak jak zwykle robimy w Senacie. Jeżeli będzie trzeba, to wydłużymy okres procedowania nad tą ustawą poza najbliższe posiedzenie Izby, tak aby zmieścić się w 30 dniach, co oznaczałoby dodatkowe posiedzenie Senatu, bo następne jest zaplanowane w zbyt odległym terminie, 28-29 października – podkreślił.

– Mam nadzieję, że jeżeli zrobimy to szybko i starannie, to w ciągu tych dwóch tygodni zmieścimy się z taką analizą, żeby paniom i panom senatorom dać pełen obraz tego nad czym będą pracować – dodał.

Pytany jak ocenia tę ustawę w obecnym kształcie, marszałek Senatu odparł, że „z pewnością wymaga ona poprawek”. – I takie poprawki spodziewam się, że będą złożone – zaznaczył.

 


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura