REKLAMA

Mazurek do Schetyny: "Musiał pan odetchnąć z ulgą jak wybrano Tuska. Grzegorz Schetyna sie uśmiecha"

- Ten rząd może zdumiewać. Jarosław Kaczyński naprawdę przestraszył Europę. Argumenty o tym, że właśnie aktywność Jarosława Kaczyńskiego pomogła Donaldowi Tuskowi przedłużyć kadencję są absolutnie 100-procentowo prawdziwe. - w Porannej rozmowie w RMF FM lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna.
zrzut ekranu Mazurek do Schetyny: "Musiał pan odetchnąć z ulgą jak wybrano Tuska. Grzegorz Schetyna sie uśmiecha"
zrzut ekranu / Youtube.com

 

 

Robert Mazurek: Musiał pan odetchnąć z ulgą jak wybrano Donalda Tuska, prawda? To jednak taki spokój, z głowy - 2,5 roku go nie będzie tutaj. Grzegorz Schetyna się uśmiecha.

Grzegorz Schetyna: Dlaczego mam się nie uśmiechać? Ja się ucieszyłem, że Polak jest przewodniczącym Rady Europejskiej i że ktoś będzie pilnował, że Tusk będzie pilnował polskich interesów...

Robert Mazurek: W pańską radość naprawdę wierzę.

- tak wygląda fragment rozmowy między liderem PO, a dziennikarzem Robertem Mazurkiem. Grzegorz Schetyna mówił w niej m. in. o wotum nieufności dla rządu, który przygotowuje opozycja.

- Oczywiście jest tak, że PiS ma większość w Sejmie, ale czy to oznacza, że opozycja, czy Platforma Obywatelska, nie ma prawa zgłaszać wniosków, bić się o lepsze prawo, próbować odwołać ten rząd, zły rząd? (...) ta kompromitacja brukselska z zeszłego tygodnia i wydaje nam się, że to powinno wybrzmieć tak bardzo dosłownie.
 


- pytał Schetyna.

Robert Mazurek zasugerował, że PO nie ejst nawet w stanie zjednoczyć opozycji, a Paweł Kukiz zadeklarował już w TVN, że nie ma zamiaru brać w tym udziału.

- Ja bym powiedział tak: nie namówi pan do tego, żeby zostawić tę sytuację, tę kompromitację czwartkową bez głosu i bez odpowiedzi. Będzie debata, będziemy rozmawiać o przyszłości Polski w Unii Europejskiej. Nie ma ważniejszej rzeczy dzisiaj, niż właśnie to. Polityka PiS - nie tylko ministra Waszczykowskiego, ale całego rządu i Jarosława Kaczyńskiego - wyprowadza nas z Unii Europejskiej, więc dlatego chcemy debaty i chcemy to Polakom bardzo wyraźnie powiedzieć. Ta sprawa jest naprawdę poważna.

- zaznaczył i dodał, że Jarosław Kaczyński przestraszył całą Europę.

Ten rząd może zdumiewać. Jarosław Kaczyński naprawdę przestraszył Europę. Argumenty o tym, że właśnie aktywność Jarosława Kaczyńskiego pomogła Donaldowi Tuskowi przedłużyć kadencję są absolutnie 100-procentowo prawdziwe.

- mówił w RMF.

/ Źródło: RMF FM
 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura