REKLAMA

Andrzej Kwaliński bliżej nominacji na Głównego Inspektora Pracy

Andrzej Kwaliński otrzymał rekomendację Rady Ochrony Pracy na funkcję Głównego Inspektora Pracy. Rada obradowała dzisiaj w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Ostateczną decyzję podejmie Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Dotychczasowy GIP Wiesław Łyszczek złożył rezygnację z funkcji.
Kandydat na GIP Andrzej Kwaliński Andrzej Kwaliński bliżej nominacji na Głównego Inspektora Pracy
Kandydat na GIP Andrzej Kwaliński / Fot. M. Lewandowski

Rada Ochrony Pracy obradowała dzisiaj w części w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej oraz za pośrednictwem internetowej wideokonferencji. Gościem posiedzenia Rady był szef „Solidarności” Piotr Duda oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Przewodniczący Piotr Duda wręczył członkom Rady pamiątkowe monety wydane z okazji 40.lecia Związku oraz katalog wystawy zrealizowanej przez Instytut Dziedzictwa Solidarności – „Człowiek rodzi się i żyle wolnym”.

Szef Rady Ochrony Pracy Janusz Śniadek oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich otrzymali ponadto pamiątkowe flagi z logiem 40.lecia powstania NSZZ „Solidarność”.

Andrzej Kwaliński w PIP jest od 32 lat. Początkowo w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Kielcach, w oddziale w Radomiu, a od 1 stycznia 1999 r. z uwagi na zmianę zakresu terytorialnej właściwości Oddziału w Radomiu związaną z reformą administracyjną państwa – w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Warszawie. W latach 2006-2008 pełnił funkcję Okręgowego Inspektora Pracy w Warszawie. Od 2009 r. do 2017 r. był zatrudniony na stanowisku nadinspektora pracy. Od czerwca 2016 r. kierował Okręgowym Inspektoratem Pracy w Warszawie. 23 listopada 2017 r. Andrzej Kwaliński został powołany przez Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego na stanowisko Zastępcy Głównego Inspektora Pracy.

ml


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura