Pilne! Dziennikarz nieoficjalnie o decyzji ws. rządu: "Solidarna Polska zostaje w koalicji"

Jak informuje na Twitterze dziennikarz Radia Wnet Łukasz Jankowski, miała zapaść decyzja ws. dalszego losu koalicji Zjednoczonej Prawicy. Solidarna Polska ma pozostać w obozie władzy, a Zbigniew Ziobro w Ministerstwie Sprawiedliwości. Na jakich zasadach jednak - nie wiadomo.
 Pilne! Dziennikarz nieoficjalnie o decyzji ws. rządu:
PAP/Radek Pietruszka

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie) pojawił się po głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. Mimo dyscypliny podczas głosowania, przeciw niej opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch Porozumienia, a 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu. Później politycy PiS wielokrotnie podkreślali, że koalicja Zjednoczonej Prawicy już nie istnieje.

Jakie są oficjalne informacje w sprawie? Jak poinformowała PAP rzeczniczka PiS Anita Czerwińska, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas poniedziałkowego spotkania z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro przedstawił warunki dalszego trwania koalicji. – Czekamy na odpowiedź – wskazała pani rzecznik.

Czytaj więcej: „Kaczyński przedstawił Ziobrze warunki dalszego trwania koalicji”. Rzecznik PiS zabrała głos

Nowe informacje w sprawie przedstawił dziennikarz Radia Wnet Łukasz Jankowski.

 

No i podobno jest decyzja Solidarna Polska zostaje w koalicji rządzącej a Zbigniew Ziobro w MZ. 
Na jakich zasadach jeszcze nie wiem 

 

- informuje redaktor na Twitterze.

 

 


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura