„Za atakiem stoją rosyjskie służby”. Hakerzy mieli umieścić na portalach nieprawdziwe treści

Portal „Poland Daily” został zaatakowany przez rosyjskie służby – mówi redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.
 „Za atakiem stoją rosyjskie służby”. Hakerzy mieli umieścić na portalach nieprawdziwe treści
Flickr/CC BY 2.0


Na portalu znadniemna.pl, który prowadzi Związek Polaków na Białorusi opublikowano nieprawdziwą publikację, w której można było przeczytać, że „Polska i Litwa wzywają NATO do wysłania wojsk na Białoruś”.

Analogiczny artykuł o tytule „Polska i Litwa naciskają na wysłanie wojsk na Białoruś” opublikowano także na łamach anglojęzycznego portalu „Poland Daily”. W tekście pojawiły się nazwiska polskiego ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Rau oraz Swiatłany Cichanouskiej. Na zdjęciu umieszczono szefa litewskiego MSZ Linasa Linkeviciusa.

– Jestem przekonany, że za atakiem stoją rosyjskie służby – mówi portalowi Niezalezna.pl Tomasz Sakiewicz.

Zdaniem Andrzeja Pisalnika, redaktora portalu znadniemna.pl za cyberprowokacją stoją rosyjskie bądź białoruskie służby. – Wcale nie wykluczałbym tych drugich – podkreślił.

– Pamiętam jednak, że w przeszłości otrzymywaliśmy z Warszawy - gdzie znajdują się nasze serwery i ich obsługa - informacje, że nasz portal jest obiektem ataków. Niejednokrotnie sugerowano, że odpowiedzialna jest za to strona rosyjska – dodał.

 


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura