"Dlaczego pisowcy są tacy brzydcy". O, to Gretkowska nie wyjechała?

- Obskurna siedziba przy Nowogrodzkiej wiele mówi o partii Jarosława Kaczyńskiego - napisał na Onet.pl Piotr Kozanecki, kierownik działu "Wiadomości" na portalu należącym do Ringier Axel Springer. Jego myśl starała się rozwinąć Manuela Gretkowska, która wprawdzie miała wyjechać po wyborach prezydenckich, ale chyba nie wyjechała. Wcześniej ogłaszała też wycofanie się z komentowania polityki.
Manuela Gretkowska
Manuela Gretkowska
Screen YouTube Muzeum Emigracji

- Blaszano-betonowa buda przy Nowogrodzkiej, gdzie rezyduje Kaczyński ma ponoć wbić w suwerenny łeb: jesteśmy skromni i blisko was. Moim zdaniem to o wiele bardziej dosadny przekaz: jesteśmy tak samo brzydcy moralnie. Skorodowani hipokryzją, pogięci cynizmem jak wy i ta buda.

(...)

I co z tego, że siedziba przypomina architektoniczny chlew, gdzie codziennie można się tarzać w moralnej brzydocie. Genetycy hodują w świniach ludzkie serca i wątroby, my wyhodujemy wam nowy mózg z lobotomią piękna, prawdy, dobra. Ten zlepek postkomuny, syfu, podmiejskiego badziewia nie jest kamuflażem. Jest deklaracją.

Przechodząc tamtędy wolałam zawsze iść drugą stroną, jak najdalej od ohydztwa. Rzadko kiedy budowla 1:1 pokazuje na zewnątrz stan lokatorów. Ktoś publicznie zapytał, dlaczego pisowscy są tacy brzydcy. Brzydotą tępoty, nie rysów twarzy.

- pisze Gretkowska

/k


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura