REKLAMA

"Ja Rafał Trzaskowski prostuję i wyrażam ubolewanie" Ale "przepraszam" jakby nie ma

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na łamach „Rzeczpospolitej” stwierdził: „Miesiąc temu doszło do wycieku szkodliwych substancji z Orlenu pod Płockiem i nikt nie robił z tego wielkiego problemu”. Informacja ta okazała się zwykłym fake newsem, którym prawdopodobnie prezydent Warszawy chciał się zasłonić i uciec od niewygodnego tematu, jakim jest awaria w oczyszczalni "Czajka". Rzeczniczka warszawskiego ratusza przeprosiła na Twitterze: „W wywiadzie z prezydentem Trzaskowskim w »Rzeczpospolitej« doszło do omyłkowego wskazania PKN Orlen jako odpowiedzialnego za wyciek paliwa do Wisły, za co przepraszamy. Chodziło oczywiście o awarię rurociągu pod dnem rzeki, należącego do PERN S.A.” – napisała na Twitterze rzeczniczka m. st. Warszawy Karolina Gałecka. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek oczekuje jednak przeprosin we wszystkich tytułach prasowych, gdzie informacja nieprawdziwa się pojawiła. „W przeciwnym wypadku podejmiemy stosowne kroki prawne” – podkreślił Daniel Obajtek.
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski / Screen YouTube

- Na początku września w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, tłumacząc sytuację dotyczącą awarii systemu przesyłowego do oczyszczalni Czajka, przywoływałem sytuację, w której do skażenia Wisły doszło na skutek wycieku ropy. Zależało mi na tym, żeby pokazać, że w podobnej sytuacji nikt nie atakował Premiera Morawieckiego ani nie żądał jego dymisji. Przywołując tę sytuację błędnie przypisałem ją spółce Orlen zamiast spółce PERN. Z punktu widzenia logiki wywodu nie miało to żadnego znaczenia, bo nie miałem intencji zaszkodzić ani jednej, ani drugiej spółce. Obie są zresztą spółkami skarbu państwa, więc to trochę tak, jakby w moim przypadku ktoś pomylił MPWiK z MPO.  Od razu sprostowaliśmy tę oczywistą pomyłkę. Rzeczniczka miasta zrobiła to w mediach społecznościowych, a dyrektorka mojego gabinetu na piśmie.

Niestety, spółka Orlen oceniła to działanie jako nieadekwatne, w związku z tym żąda ode mnie dodatkowych przeprosin i dodatkowego sprostowania, co niniejszym czynię:

Ja, Rafał Trzaskowski, w związku z publikacją w dniu 3 września 2020 r. w dzienniku „Rzeczpospolita” materiału prasowego pt. „Rafał Trzaskowski: Nowa Solidarność jest już gotowa” oświadczam, że w mojej odpowiedzi ma jedno z pytań doszło do błędnie wskazanego podmiotu odpowiedzialnego za zanieczyszczenia Wisły. W wypowiedzi tej błędnie przywołana została nazwa PKN Orlen w kontekście wycieku ropy do Wisły, gdy tymczasem chodziło o wyciek ropy z rurociągu PERN S.A. W związku z powyższym prostuję moją wypowiedź w tym zakresie i wyrażam ubolewanie.

Mam nadzieję, że te przeprosiny i sprostowanie będzie dla spółki wystarczające.

- pisze teraz Rafał Trzaskowski

Sam nazywa to "przeprosinami", ale w samym tekście słowa "przepraszam" nie ma.

Jak podejdzie do tego szefostwo PKN Orlen?

Na początku września w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, tłumacząc sytuację dotyczącą awarii systemu przesyłowego do...

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Czwartek, 24 września 2020

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura