Zbrodnia miłoszycka: Zapadł wyrok w sprawie, za którą został skazany Tomasz Komenda

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, Sąd Okręgowy we Wrocławiu ogłosił dziś wyrok w procesie dwóch oskarżonych o gwałt i zabójstwo 15-latki w Miłoszycach w 1996 r. Za tę zbrodnię pierwotnie został niesłusznie skazany Tomasz Komenda - uniewinniony po 18 latach.
 Zbrodnia miłoszycka: Zapadł wyrok w sprawie, za którą został skazany Tomasz Komenda
PAP/Maciej Kulczyński

Sąd: Kara 25 lat więzienia dla oskarżonych ws. zabójstwa 15-latki w Miłoszycach w 1996 r. 

- informuje Polska Agencja Prasowa.

Sąd Okręgowy we Wrocławiu ogłosił dziś wyrok w procesie dwóch oskarżonych o gwałt i zabójstwo 15-latki w Miłoszycach w 1996 r. Za tę zbrodnię pierwotnie został niesłusznie skazany Tomasz Komenda - uniewinniony po 18 latach.

Prokuratora domagała się dożywocia dla Ireneusza M. i 25 lat więzienia dla Norberta B. Obrona B. wnosiła o uniewinnienie, zaś M. o "sprawiedliwy wyrok".

Do zbrodni w Miłoszycach doszło w 1996 roku. Zdaniem śledczych, obaj oskarżeni wyprowadzili 15-latkę z klubu, w którym odbywała się dyskoteka sylwestrowa. Obaj mężczyźni mieli ją brutalnie zgwałcić i - według prokuratury - użyć wobec Małgorzaty K. przemocy skutkującej licznymi obrażeniami.

Ponadto Ireneusz M. został oskarżony o gwałt na innej kobiecie w 2007 r. w Piekarach (Dolnośląskie).

Ireneuszowi M. w sprawie zbrodni miłoszyckiej postawiono zarzuty w czerwcu 2018 r. Przebywał wtedy w więzieniu skazany za inne przestępstwo. Norbert B. natomiast został zatrzymany pod koniec września 2018 r. W styczniu 2019 r. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił decyzję sądu pierwszej instancji o przedłużeniu mu aresztu.

Obaj oskarżeni nie przyznawali się do zarzutów.

Pierwotnie za zbrodnię w Miłoszycach skazano mieszkającego we Wrocławiu Tomasza Komendę, który spędził w więzieniu 18 lat. W maju 2018 r. Sąd Najwyższy - po wznowieniu postępowania - uniewinnił go.
 

/k


Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura