Wypadek Anny Marii Anders na Monte Cassino. Polska ambasador trafiła do szpitala

Ambasador RP we Włoszech Anna Maria Anders upadła na schodach przed czwartkowymi uroczystościami na Monte Cassino z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. Jak informuje portal polsatnews.pl polska dyplomatka przeszła trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację.
 Wypadek Anny Marii Anders na Monte Cassino. Polska ambasador trafiła do szpitala
PAP/Piotr Nowak


W czwartek na Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino odbyły się uroczystości upamiętnienia polskich żołnierzy poległych w bitwie o Monte Cassino w maju 1944 r. W obchodach brał udział prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.

Prezydent z Małżonką złożyli kwiaty na Polskim Cmentarzu Wojennym, odwiedzili także Muzeum Pamięci 2. Korpusu Polskiego oraz spotkali się z władzami miasta Cassino. Para Prezydencka rozmawiała również z młodzieżą polskich szkół we Włoszech.

 

 


W uroczystościach brała udział także ambasador RP we Włoszech Anna Maria Anders, mimo że przed wydarzeniem upadła na schodach. Po zakończonych uroczystościach polska dyplomatka z powodu nasilającego się bólu trafiła do szpitala w Cassino im. św. Scholastyki. Lekarze rozpoznali u niej złamanie, po czym zdecydowano się na operację.

W rozmowie z portalem polsatnews.pl attaché prasowy ambasady RP w Rzymie Anna Wawrzyniak zapewniła, że polska ambasador czuje się dobrze. – Została w szpitalu otoczona wyjątkowo dobrą opieką medyczną – podkreśliła.

/k

 


Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura