„Liczba zakażeń będzie rosła”. Prezydent zabrał głos ws. ostatnich danych resortu zdrowia

Wzrost zakażeń koronawirusem będzie rósł do połowy października – powiedział prezydent Andrzej Duda przebywający obecnie we Włoszech.
 „Liczba zakażeń będzie rosła”. Prezydent zabrał głos ws. ostatnich danych resortu zdrowia
PAP/Piotr Nowak


– Nie ma ryzyka wybuchu. Jest prognozowany wzrost i prawdopodobnie możemy się spodziewać, że będzie rósł do połowy października – powiedział w rozmowie z dziennikarzami prezydent Andrzej Duda.

Prezydent zapewnił jednak, że pandemia jest „pod kontrolą w naszym kraju”. – Nie brakuje ani łóżek w szpitalach, ani respiratorów, jest odpowiedni zapas na to przygotowany – zwrócił uwagę.

Podkreślił, że rozmawiał na temat sytuacji w kraju z szefem GIS i usłyszał od niego, że w okresie połowa-koniec września do połowy października jest spodziewany wzrost liczby zakażeń ze względu na powroty z wakacji, powroty do pracy i do szkół. – To były procesy, które były nieuchronne, dlatego, że faktem jest to, że pandemia koronawirusa jest – ocenił.

 Koronawirus w Polsce

Przypomnijmy, że według najnowszego raportu opublikowanego przez ministerstwo zdrowia w piątek po godz. 10 jedynie w ciągu ostatniej doby odnotowano 1587 nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

Największy wzrost liczby zakażeń zanotowano w województwie mazowieckim, małopolskim, kujawsko-pomorskim, a także pomorskim.
W ciągu ostatnich 24 godzin w wyniku COVID-19 zmarły 23 zakażone osoby.

 

 


Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura