Nitras kpi z Chełma. Wiceminister odpowiada: „Deficyt honoru”

Chełmie jest pewnie ze trzy autobusy. Komunikacja w dużym mieście, takim jak Warszawa, jest zupełnie czymś innym – mówił na antenie Radia ZET polityk Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras. Jego słowa skomentował wiceminister sprawiedliwości i poseł Solidarnej Polski Sebastian Kaleta.
 Nitras kpi z Chełma. Wiceminister odpowiada: „Deficyt honoru”
YouTube/Onet - YouTube/Rzeczpospolita TV


Poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras na antenie Radia ZET został zapytany o to czy Rafał Trzaskowski będzie potrafił pogodzić stanowisko prezydenta stolicy z funkcją lidera nowego ruchu społecznego. Prowadząca program przypomniała nawet słowa Bogdana Zdrojewskiego (niegdyś prezydenta Wrocławia), który przyznał, że będzie to bardzo trudne zadanie.

– Czy Warszawa ma problemy finansowe? Proszę zapytać jakiegokolwiek burmistrza, prezydenta czy marszałka województwa w Polsce. Każdy pani powie: mamy dramatyczny spadek dochodów w związku z działaniami rządu – powiedział poseł Platformy Obywatelskiej.

Zapytany o podniesienie cen biletów komunikacji miejskiej stwierdził, że „nie ma w tym nic nadzwyczajnego”. Kiedy dziennikarka przytoczyła wypowiedź prezydenta Chełma Jakuba Banaszka, który poinformował wcześniej, że od przyszłego roku wprowadzi bezpłatną komunikację miejską, Nitras odparł: – Super, tylko w Chełmie jest pewnie ze trzy autobusy.

– Komunikacja w dużym mieście, takim jak Warszawa, jest zupełnie czymś innym. Ja bym chciał zobaczyć budżet Chełma. Ja sprawdzę i przyślę pani, jaki był budżet Chełma planowany na ten rok, a jaki był rok i dwa lata temu – dodał polityk Platformy Obywatelskiej.

 Wiceminister komentuje

Do słów polityka PO odniósł się w mediach społecznościowych poseł Solidarnej Polski i wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, który stwierdził, że Sławomir Nitras powinien się wstydzić za pogardę wobec Chełma.

„Pochodzę z chełmszczyzny, w Chełmie ukończyłem świetne I LO im. Stefana Czarnieckiego, mam tam wielu przyjaciół. Powinien się Pan wstydzić za pogardę wobec Chełma. Nie żywię nadziei, że przeprosi Pan jego mieszkańców. Deficyt honoru” – napisał na Twitterze.

 

 


Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura