Jadwiga Emilewicz odchodzi z Porozumienia

Podjęłam decyzję o opuszczeniu Porozumienia; pozostaję w klubie PiS i będę wspierać Zjednoczoną Prawicę – powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową wicepremier Jadwiga Emilewicz.
 Jadwiga Emilewicz odchodzi z Porozumienia
PAP/Tomasz Gzell

– To dla mnie bardzo trudna decyzja, ponieważ to Jarosław Gowin wprowadzał mnie do polityki, a partię razem zakładaliśmy i tworzyliśmy przez lata. Jednak, wśród wszystkich dostępnych możliwości, ta wydaje się najuczciwszą – mówiła w rozmowie z PAP wiceszefowa polskiego rządu Jadwiga Emilewicz, która postanowiła opuścić Porozumienie. 

– Z Jarosławem Gowinem nie zgadzałam się ani w maju, kiedy wewnątrzkoalicyjny spór o termin wyborów postanowił on przenieść na forum publiczne. Ani w tej chwili, kiedy, w krytycznym dla prawicy głosowaniu nad ustawą o ochronie zwierząt, podjął decyzję o wstrzymaniu się od głosu, ponownie ryzykując stabilność i istnienie koalicji – tłumaczyła swoją decyzję.

Emilewicz dodała, że pozostaje w klubie PiS i będzie wspierać obóz Zjednoczonej Prawicy. – Dzisiaj najważniejszym celem jest stabilność rządu (…) Będę posłanką bezpartyjną w klubie PiS – podkreśliła.

 

 


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura