Dietetyczka radzi Wałęsie. „Pij z umiarem, nigdy bez jedzenia”

Dieta ta na razie mi nie smakuje, ale powoli przyzwyczajam się. Zastanawiam się, czy na tym da się żyć na dłuższą metę – pisze na Facebooku Lech Wałęsa. Dietę stosowaną przez byłego prezydenta postanowiła skomentować trenerka Mariola Bojarska-Ferenc.
 Dietetyczka radzi Wałęsie. „Pij z umiarem, nigdy bez jedzenia”
Wikimedia Commons


Lech Wałęsa od kilku dni przebywa na turnusie rehabilitacyjnym w Lądku Zdrój i odżywia się według diety dr Dąbrowskiej. O wszystkim bardzo chętnie dzieli się w mediach społecznościowych, gdzie publikuje kilkanaście wpisów dziennie.

Były prezydent publikuje zdjęcia z posiłków, zabiegów, rehabilitacji, czy spacerów. „Deserek - kiwi z malinkami; Spaghetti z cukini w sosie z pieczonej papryki - rarytas; Parmezan z kalafiora. Zawartość zupy w zupie nieznana” – brzmią wpisy Wałęsy.

„Nie do wiary. Nie wiem, co mam robić, po 20 latach brania insuliny już trzeci dzień zaprzestałem. Wyniki mam prawidłowe bez insuliny. Dieta ta na razie mi nie smakuje, ale powoli przyzwyczajam się. Zastanawiam się, czy na tym da się żyć na dłuższą metę. Byłoby wspaniale. Nie wierzyłem, a jednak. Dieta cud, potwierdzam osobiście” – pisze na Facebooku.Mariola Bojarska-Ferenc w rozmowie z portalem Plejada.pl odniosła się do diety stosowanej przez byłego prezydenta. – Dieta powinna być ściśle kontrolowana przez specjalistów. Wybrany przez niego sposób jedzenia jest jednostronny i nie jest rekomendowany przez dietetyków szczególnie dla osób z różnymi dolegliwościami – twierdzi Bojarska-Ferenc.

– Dobrze, że w ten sposób zachęcił się do jedzenia warzyw, ale organizm potrzebuje jeszcze innych składników, by dobrze funkcjonować. Osoby z cukrzycą powinny być specjalnie monitorowane – dodaje.

Trenerka przypomniała również, że podczas picia alkoholu nie zapomniał o jedzeniu: – Pij z umiarem i nigdy bez jedzenia.


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura