"Solidarni z Białorusią". Wyjątkowy koncert, na którym Bracia Golec wykonają piosenkę, którą napisali dla "S"

W sobotę na PGE Narodowym odbędzie się wyjątkowy koncert "Solidarni z Białorusią", podczas którego wystąpią polscy i białoruscy artyści wykonując utwory poświęcone wolności i walce o prawa człowieka. Wsród wykonawców wystąpi Golec uOrkiestra z utworem "Tylko Razem" przygotowanym na 40-lecie Solidarności. Transmisja koncertu na antenie Polsatu od godz. 20.00.
PAP/EPA

Jak podaje Polsat News, na scenie pojawią się legendy estrady i ich najgłośniejsze "protest songi". Wystąpi m. in. Golec uOrkiestra, Chłopcy z Placu Broni, Krzysztof Cugowski, Mr Zoob, Sebastian Riedel czy Grzegorz Markowski.

 

Zobaczycie wspaniałych artystów ze wszystkich pokoleń i różnych gatunków muzycznych. Ale te piosenki będzie łączyło jedno, będą mówiły o rzeczach ważnych i najważniejszych, o wolności

 

- podkreśla w rozmowie z Polsatem prowadzący koncert Krzysztof Ibisz.

 

Patronat honorowy nad koncertem objął premier Mateusz Morawiecki. PGE Narodowy zostanie podświetlony w barwach białoruskiej flagi w hołdzie opozycjonistom walczącym o wolność swojego kraju.

 

Kolorami, które będą grały na koncercie oczywiście będą biały i czerwony. Dodatkowo zostanie dodany jeszcze białym czyli biało-czerwono-biały, czyli flaga, barwy niezależnej i wolnej Białorusi

 

- zaznacza w wypowiedzi dla Polsatu Włodzimierz Dola, prezes PGE Narodowego.

 

Wsród wykonawców wystąpi Golec uOrkiestra z utworem "Tylko Razem" przygotowanym na 40-lecie Solidarności. Transmisja koncertu na antenie Polsatu od godz. 20.00.

 

cwp/Polsat News


Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura