Białostoczanie nie zostawiają suchej nitki na władzach i ich "Placu Pawła Adamowicza"

Wczoraj w Białymstoku została odsłonięta tablica z nazwą skweru im Pawła Adamowicza, byłego tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, którego liczne kłopoty z prawem sprawiły, że odcięła się od niego nawet jego macierzysta partia Platforma Obywatelska. Z tego co wiadomo Paweł Adamowicz nie miał nic wspólnego z Białymstokiem. W uroczystości wzięli udział bliscy Pawła Adamowicza: jego żona Magdalena Adamowicz, obecna prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Komentatorzy posta na ten temat na oficjalnym profilu miasta na FB "Wschodzacy Białystok" w bardzo ekspresyjny sposób wyrażają swój sprzeciw. Pojawiają się zarzuty o usuwanie nieprzychylnych komentarzy.
Plac im. Pawła Adamowicza w Białymstoku. Tadeusz Truskolaski, Rafał Trzaskowski, Jacek Jaśkowiak, Piotr Adamowicz, Magdalena Adamowicz, Aleksandra Dulkiewicz Białostoczanie nie zostawiają suchej nitki na władzach i ich
Plac im. Pawła Adamowicza w Białymstoku. Tadeusz Truskolaski, Rafał Trzaskowski, Jacek Jaśkowiak, Piotr Adamowicz, Magdalena Adamowicz, Aleksandra Dulkiewicz
FB "Wschodzący Białystok

- Lepiej było nazwać skwer im Michale Jacksona. Tyle samo zrobił dla Białegostoku.

- Czy pan Adamowicz był kiedykolwiek w Białymstoku ? Już kiedyś była era stawiania pomników!!! Nie macie innych pomysłów na wykorzystanie tych pieniędzy?!!!!

- Jakby nie można było zostawić w spokoju naszego centrum miasta i placu, który domyślnie wszyscy nazywamy Placem Zamenhofa. Zupełnie niepotrzebne i nadgorliwe partyjne zagrywki o zawłaszczanie przestrzeni.

- Skwer Adamowicza z pomnikiem Zamenhofa... Kłóci się jak cholera

- Przeciwko panu Adamowiczowi prowadzone było dochodzenie prokuratorskie ws. zatajenia posiadanego majątku. Dziś wystawia mu się tablicę.

- to dlatego pojawiło się tam tyle kwiatów w donicach Zamenhof się nie zasłużył ale Adamowicz i owszem (tylko nie wiem czym)

- A co on zrobił dla Białegostoku takiego żeby jego imieniem plac nazywać? To gdzie teraz jest plac Zamenhofa??? Bo on z naszym miastem to akurat miał troche wspólnego.

- To ten bohatyr co to się nie mógł doliczyć liczby posiadanych kont i mieszkań. I komu przeszkadzał Zamenhof ?

- Może byście posłuchali głosów mieszkańców miasta a nie własnego widzimi się ...Poczytajcie komentarze .Pamiętajcie że to wy jesteście dla nas a nie odwrotnie.Hmmm a może temu daliście nazwe jego imienia i nazwiska poniewaz zbiera się tam całe meliniarstwo z Białegostoku.O tym nie pomyślałem...

- A co on zrobił dla tego miasta że taki zaszczyt to spotkał? Zamenhof czymś wam podpadł?

Tak wygląda zdecydowana większość komentarzy Białostoczan

Dziś w #Białystok została odsłonięta tablica z nazwą skweru im. Pawła Bogdana Adamowicza, znajdującego się między...

Opublikowany przez Wschodzący Białystok Piątek, 25 września 2020

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura