[najnowszy sondaż] PiS niekwestionowanym liderem, niezły wynik Hołowni, 6 partii w Sejmie

Nowy sondaż pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl nie pozostawia wątpliwości, że niekwestionowanym hegemonem na polskiej scenie politycznej wciąż jest Prawo i Sprawiedliwość. Niezły wynik uzyskał także Ruch Szymona Hołowni. 
 [najnowszy sondaż] PiS niekwestionowanym liderem, niezły wynik Hołowni, 6 partii w Sejmie
fot. Kancelaria Sejmu/Łukasz Błasikiewicz

PiS może liczyć na 42,9 proc. głosów, co przekłada się na 238 mandatów i zdolność do samodzielnych rządów. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, która cieszy się poparciem 25,6 proc. ankietowanych. Trzecie miejsce zajął Ruch Szymona Hołowni z wynikiem 11,4 proc.

Do Sejmu wchodzą także Konfederacja (8,2 proc.), Lewica (6,4 proc.), a także Koalicja Polska (PSL, Kukiz'15), która jednak balansuje na granicy progu wyborczego (5,2 proc.).

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 61%. 

 

Badanie przeprowadzono w dniach 25-26 września 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1014 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię w wyborach do Sejmu będą głosować

- informuje DoRzeczy.pl.

 

 

 


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura