"Nalegam na słuchanie ze zrozumieniem". Spięcie Hołowni z Gozdyrą na TT

Lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia poinformował, że rozpoczyna się zbieranie podpisów pod wnioskiem o zarejestrowanie partii politycznej, której szefem będzie Michał Kobosko. - To będzie partia, jakiej jeszcze nie było, która zaangażuje obywateli i pokaże ich sprawczość - oświadczył Hołownia. Dziennikarka Polsatu Agnieszka Gozdyra jednak wytknęła byłemu kandydatowi na prezydenta niekonsekwencję.
screen video Polsat News/ PAP - Rafał Guz

Na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie Hołownia powiedział, że kończy się pewien symboliczny etap "wylewania fundamentów" ruchu.

"Za chwilę przystępuję do procesu rejestracji partii politycznej. To jest ten trzeci element, którego powstanie zapowiadaliśmy. (...) Teraz to staje się ciałem, w dniu dzisiejszym rozpoczynamy tę procedurę" - powiedział Hołownia. Zastrzegł, że nie może podać nazwy partii do momentu złożenia dokumentów do sądu rejestrowego.

Hołownia podkreślił, że tworzenie partii będzie odbywało się w ścisłej konsultacji z całym ruchem Polska 2050. Według niego, "to będzie partia, jakiej jeszcze w Polsce nie było, która nie działa w ten sposób, że sobie założy ruch obywatelski, po to, by sobie podnieść notowania, czy poprawić PR".

"To jest partia, którą ruch obywatelski zakłada, by mieć sprawczość w tym obszarze polityki, w którym potrzebujemy dziś sprawczości" - powiedział Hołownia.

 

"Wybór kolejnego partyjnego prezydenta nie będzie zmianą, a powrotem do przeszłości" - mówił w maju @szymon_holownia i dziś ogłasza, że zakłada partię

 

- skomentowała Agnieszka Gozdyra na Twitterze. Do jej wpisu odniósł się sam zainteresowany.

 

Pani redaktor, uprzejmie nalegam na słuchanie ze zrozumieniem. Nie zakładam partii. W kampanii mówiłem o tym, że partia polityczna jest oczywistym instrumentem w ustroju demokratycznym. Dlatego partia powstaje, ale ja nie wchodzę w jej szeregi

 

- napisał Hołownia. 

 

Czyli partia, na której czele staje Pański najbliższy współpracownik, nie ma z Panem nic wspólnego? Chcę uściślić

 

- odparła dziennikarka.

 

Jeśli pyta Pani o to, czy będę rządził z tylnego siedzenia, jak prezes Kaczyński, to proszę zapytać wprost. Opowiedź na takie pytanie będzie brzmieć: nie, nie będę. Pozostaję przewodniczącym stowarzyszenia @PL_2050 

 

- stwierdził były kandydat na prezydenta RP.

 

Prezes Kaczyński nie udaje, że nie ma partii. Pytam o to, czy zmienił Pan zdanie w sprawie partii i czy dziś uważa Pan, że nie ma innej drogi skutecznego istnienia w polityce, niż posiadanie (w ten czy inny sposób) partii. 8 czerwca mówił Pan tak: 

 

- odpowiedziała Agnieszka Gozdyra publikując screen wypowiedzi Hołowni. - Nie wierzę w Polskę PiS oraz Polskę platformy. Nie mam partii politycznej i nie chcę jej mieć - mówił jeszcze niedawno Hołownia, który na ostatniego tweeta dziennikarki już nie odpowiedział.

 

 

 

 


Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura