[WIDEO] „Niedługo będzie ostro”. Protest rolników w Warszawie. Odpalono race

Niedługo będzie ostro. To jest zapowiedź tego, co niedługo może być w stolicy – mówi lider AGROunii Michał Kołodziejczak.
 [WIDEO] „Niedługo będzie ostro”. Protest rolników w Warszawie. Odpalono race
Facebook/AGROunia


W środę od godz. 8 trwa zorganizowany przez AGROunię i inne środowiska rolnicze oraz hodowców protest przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Tzw. piątka dla zwierząt wprowadza m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, a także zdecydowanie ogranicza ubój rytualny.

– Dym symbolizuje zasłonę, niepewność, przed którą stoją właśnie rolnicy – powiedział w rozmowie z reporterką Radia ZET Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

Jak dodał w filmiku opublikowanym w mediach społecznościowych dziś rolnicy są nastawieni pokojowo. – Ale niedługo będzie ostro. To jest zapowiedź tego, co niedługo może być w stolicy. Nie damy zabrać nam tego wszystkiego, co sobie przez lata wypracowaliśmy. Będziemy dziś spokojnie manifestować, ale musicie wiedzieć, że jesteśmy gotowi na wszystko – podkreślił.„Pogrzeb polskiego rolnictwa”

Kilkuset manifestujących zebrało się około godz. 10 na Placu Trzech Krzyży. Potem wyruszyli stamtąd pod sejm. Niosą ze sobą transparenty z hasłami "Pogrzeb polskiego rolnictwa", "Piątka Kaczyńskiego zamorduje każdego", "Prezydencie ratuj", czy wieńce pogrzebowe oraz trumny z hasłem "Hodowle polskie idą do piachu”.

Przekazano również, że delegacja rolników uda się na spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą. – O 13.00-13:30 pójdziemy jako delegacja na spotkanie z Prezydentem. Będziemy apelować do Prezydenta o zatrzymanie tej ustawy. Prezydent staje przed wielkim zadaniem: czy staje po stronie głupoty czy po stronie rolników, po stronie ludzi, którzy ciężko pracują i z tej pracy chcą godnie żyć – informował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej szef rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski.

 


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura