[SONDAŻ] Komu najbardziej ufają Polacy? Niespodzianka na podium

Andrzej Duda, Szymon Hołownia i Mateusz Morawiecki – ta trójka znalazła się na podium rankingu zaufania według badania opracowanego przez CBOS.
 [SONDAŻ] Komu najbardziej ufają Polacy? Niespodzianka na podium
Kancelaria Premiera


Według badania opinii przeprowadzonego przez CBOS prezydentowi Andrzejowi Dudzie ufa 56 proc. respondentów. 36 proc. pytanych odpowiedziało, że nie ufa głowie państwa.

Na drugim miejscu znalazł się były kandydat na prezydenta Szymon Hołownia, który cieszy się zaufaniem 52 proc. pytanych. Warto zaznaczyć, że nie ufa mu jedynie 19 proc. respondentów.

Ostatnie miejsce na podium przypadło szefowi polskiego rządu Mateuszowi Morawieckiemu, któremu ufa 51 proc. pytanych, zaś przeciwnego zdania jest 37 proc. ankietowanych.

Dalsze miejsca zajęli: lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (41 proc. mu ufa, zaś 22 proc. nie ufa), prezydent Warszawy i wiceszef PO Rafał Trzaskowski (40 proc. mu ufa, 39 proc. nie ufa) oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński (39 proc. mu ufa, 49 proc. nie ufa).

Któremu z polityków ufa najmniej Polaków? Szefowi SLD Włodzimierzowi Czarzastemu ufa jedynie 19 proc. pytanych (26 proc. mu nie ufa), przewodniczącemu PO Borysowi Budce ufa 22 proc. ankietowanych (35 proc. mu nie ufa), zaś szefowi resortu edukacji Dariuszowi Piontkowskiemu 22 proc. badanych (19 proc. mu nie ufa).

 


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura