Rekonstrukcja rządu. Premier ogłosił zmiany

Grzegorz Puda będzie nowym ministrem rolnictwa, zaś Przemysław Czarnek nowym ministrem edukacji i nauki. Funkcję wicepremiera objął szef PiS Jarosław Kaczyński, a lider Porozumienia Jarosław Gowin obejmie funkcję wicepremiera i pokieruje resortem rozwoju, pracy i technologii.
 Rekonstrukcja rządu. Premier ogłosił zmiany
/ PAP/Radek Pietruszka


Grzegorz Puda zastąpi Jana Krzysztofa Ardanowskiego na stanowisku szefa resortu rolnictwa, zaś Przemysław Czarnek obejmie posadę ministra edukacji i nauki – poinformował podczas konferencji prasowej, która odbyła się tuż po godz. 15:30 szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

Premier powołał także na funkcję wicepremiera Rady Ministrów szefa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Kolejnym wicepremierem będzie lider Porozumienia Jarosław Gowin, który pokieruje również resortem rozwoju, pracy i technologii.

– Nowa struktura rządu ma służyć lepszemu podejmowaniu decyzji, a zasadniczo uspójnieniu pewnych działań w ramach różnych resortów, które będą powiększone w wielu obszarach i w wielu miejscach. Ma służyć temu, żebyśmy znaleźli najlepszą, szybką odpowiedź na czasy, które charakteryzują się ogromnym, ogromnym wyzwaniem. Wyzwaniem, które niesie ze sobą pandemia, ale także proces wychodzenia z niej od strony gospodarczej – powiedział Morawiecki.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe